به گزارش اکوایران، نشست شورای حکام امروز دوشنبه 21 شهریور ماه آغاز شد. برخی گمانه زنی‌های هیجانی در بازار ارز  تهران حکایت از صدور یک قطعنامه علیه ایران و تعویق مذاکرات هسته‌ای دارد. امروز ناصر کنعانی در نشست خبری خود گفت: درخواستی مبنی بر تعویق مذاکرات تا بعد از انتخابات میا‌ندوره‌ای  آمریکا دریافت نکرده‌ایم. کنعانی افزود: در رابطه با نشست شورای حکام تا جایی که اطلاع داریم تا الان پیش نویس قطعنامه‌ای برای نشست ارائه نشده است. سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت : منتظر دریافت پاسخ رسمی  آمریکا  هستیم  و ایران در پاسخ جدید خود، مطالبات جدیدی را طرح نکرده است.

معامله گران افزایشی دلار با برجسته کردن بیانیه اخیر سه کشور اروپایی قدرت را به دست گرفته اند. قیمت دلار  امروز به سطح مقاومتی جدید رسید. نرخ دلار امروز تا 30 هزار و 800 تومان بالا رفت . عده ای از معامله گران معتقدند بودند که دلار قبل از نشست شورای حکام تشنج کرد. به باور آنها در صورتی که اسکناس آمریکایی در محدوده یاد شده باقی بماند ممکن است نرخ دلار به کانال 31 هزار تومان هم نفوذ کند.

ورود قیمت دلار به کانال بالاتر؟

هر برگ اسکناس آمریکایی ظهر امروز به قیمت 30 هزار و 850 تومان به فروش رسید . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز بیش از 150 تومان بالا تر بود . 

 البته فعالان بازار معتقدند یکی از دلایل آرایش صعودی دلار  به افزایش  نرخ حواله درهم  برمیگردد.  قیمت درهم  امروز  8 هزار و 500 تومان رسید . این قیمت در مقایسه با روز قبل 90 تومان رشد کرده بود  و زمینه ساز صعود دلار در بازار آزاد شد . 

در هرات و سلیمانیه هم  نرخ دلار  امروز افزایشی بود . دلار هرات امروز  به یک محدوده حساس رسید  و با 30 هزار و 750 تومان روانه بازار شد و ظهر امروز به قیمت 30 هزار و 550 تومان به فروش رسید . این قیمت نسبت به عصر دیروز تقریبا 250 تومان رشد را نشان می دهد . 

نرخ دلار در سلیمانیه امروز ترمز برید و وارد کانال 31 هزار تومان شد .اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده امروز به قیمت 31 هزار و 100 تومان معامله شد. مجموع این عوامل موجب شده   نرخ دلار  در تهران به پرواز در بیاید. 

دلار سکه برجام

قیمت اونس طلا ظهر امروز نزدیک  به 10 دلار افزایش یافت و بر روی سطح 1726 دلار ایستاد . در بازار داخلی ایران هم  قیمت طلا  18 عیار در زمان نوشتن این گزارش 21 هزار تومان گران تر از روز قبل مبادله شد .  قیمت طلا  امروز 1 میلیون و 319 هزار و هزار و 200 تومان بود . 

سکه بازان هم در سایه افزایش قیمت دلار و قیمت طلا از مرز مقاومت 14 میلیون و 200 هزار تومان عبور کردند .معامله گران می گفتند در صورتی که سکه  در مرز مقاومتی ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تثبیت بدهد  این احتمال وجود دارد که فلز زرد رنگ داخلی به سمت محدوده ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم حرکت کند.

پیش روی سکه در کانال ۱۴؛توافق دور شد؟