دلار نتوانست از مرز ۳۲ هزار تومانی عبور کند تا انتظارات افزایشی بازیگران ارزی مقداری تعدیل شود. روز یک شنبه، اسکناس آمریکایی در نزدیکی مرز ۳۲ هزار تومان، معاملات خود را آغاز کرد ولی به سرعت با فشار فروش مواجه شد و تا سطح ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان عقب نشینی کرد.

بخشی از تحلیل گران فنی باور دارند، در صورتی که در روز جاری، اسکناس آمریکایی به زیر محدوده ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان برود، فروشندگان بیشتری وارد بازار خواهند شد و بازیگران افزایشی به طور موقت فعالیت خود را کاهش خواهند داد. 

در این میان برخی از معامله گران باور دارند که دلار در روز یک شنبه تنها یک اصلاح قیمت را تجربه کرده است و خریدهای ارزی در محدوده ۳۱ هزار ۵۰۰ و ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش خواهد یافت. این گروه انتظار دارند که افت قیمت دلار در روزهای آتی ادامه پیدا نکند و پس از اصلاح، دچار رشد قیمت شود. 

ارزش دلار در کشورهای همسایه نیز برای بازیگران داخلی اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال یکی از عوامل افت دلار در روز یک شنبه، کاهش ارزش این ارز در سلیمانیه عراق بود. به باور فعالان ارزی در صورتی که در روز جاری، ارزش دلار در سلیمانیه عراق و هرات افغانستان رشد پیدا کند، در بازار داخلی نیز خریداران فعال تر خواهند شد. رمز ورود بازیگران بزرگ به بازار شکست محدوده ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.