در حالی که بازار ارز از ابتدای هفته جاری در مسیر آرامش نسبی حرکت می کرد، روز سه شنبه هیجان افزایشی تا حدی به معاملات بازگشت. به گفته فعالان، گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی یکی از مهم ترین عواملی بود که زمینه ساز قدرت نمایی افزایشی ها در بازار ارز شد.

اظهارات برخی تحلیل گران مبنی بر غنی سازی اورانیوم با خلوص بالا از سوی ایران موجب شد که احتمال احیای برجام در ذهن برخی از معامله گران کمرنگ تر شود. به نظر می رسد معامله گران ارزی تصور می کنند که بدون احیای برجام، دشوار است که سمت و سوی انتظارات تورمی به صورت معنادار تغییر کند. 

تحت تاثیر چنین تصوراتی، قیمت در روز سه شنبه توانست به سوی محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان حرکت کند، هر چند که موفق به شکست آن نشد. از نگاه برخی فعالان،‌ عدم شکست محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان دلار نشان می دهد که بازارساز هم چنان قدرت سنگینی در بازار دارد و اجازه نمی دهد که اسکناس آمریکایی دچار تغییرات معنادار شود. بر اساس اظهار نظر برخی تحلیل گران می توان گفت که افزایش روز سه شنبه تا حدی احتمال افت قیمت دلار به صورت معنادار را پایین آورد. از آن سو، مقاومت بازارساز نشان می دهد که افزایشی ها کار راحتی برای بالا بردن قیمت دلار ندارند.