با شکسته شدن مقاومت 33 هزار و 300 تومانی، دلار روی دور تند افزایش قیمت قرار گرفته است، به طوریکه ظرف 2 روز رشد تا محدوده 34 هزار و 700 تومان را به ثبت رساند . 

به باور فعالان،قیمت دلار برای عبور از مرز 35 هزار تومان در روز انتهایی هفته کار دشواری را در مقابل خود دارد. برخی معامله گران ممکن است سعی کنند از افزایش دو روز قبل کسب سود کنند و رفتار احتیاطی را از سر بگیرند تا جهت قیمت مشخص تر شود. به طور سنتی همواره برخی معامله گران پس از کسب سود بالای پنج درصد، بخشی از ارزهای خریداری شده را به فروش می رسانند و در انتظار واکنش بازار به مقاومت های حساس باقی می مانند. 

در کنار این انتظار می رود که بازارساز تمایل نداشته باشد که دلار هفته را بالای مرز 35 هزار تومان به پایان برساند و به همین دلیل احتمال می رود که عرضه ارز خود را در پنج شنبه به شکل قابل توجهی بالا ببرد

در این میان افزایشی ها اعتقاد دارند که دلار به دنبال افزایش روزهای اخیر، با موج جدیدی از تقاضا مواجه خواهد شد و بازارساز با عرضه نیز نمی تواند در برابر این فشار خرید مقاومت کند. در صورتی که اسکناس آمریکایی در روز جاری بتواند بالای سطح 34 هزار و 500 تومان باقی بماند، انتظارات افزایشی در بازار تقویت خواهد شد.