روز یک شنبه خبری از قدرت نمایی خریداران و فروشندگان سکه نبود و بازیگران بازار فلز گران بهای داخلی تمایل داشتند که با احتیاط بیشتری موقعیت معاملاتی خود را تعریف کنند. 

گفته های فعالان نشان می دهد که بازیگران افزایشی هراس داشتند که بازارساز طی هفته های آتی عرضه رسمی سکه خود را پس از سال ها آغاز کند. این موضوع می تواند تا حدی حباب فلز گران بهای داخلی را کاهش دهد و سکه را به ارزش ذاتی خود نزدیک تر کند. 

در این میان گفته می شود، بیشتر بازیگران بازار سکه به دلیل عدم افت معنادار دلار در روز یک شنبه تصمیم گرفتند که حداقل تا زمان مشخص شدن سیاست های جدید بازارساز بی گدار به آب نزنند .

در شرایط کنونی در صورتی که دلار به رشد خود ادامه دهد و به بالای مرز 36 هزار تومان نفوذ کند، سکه نیز به حرکت در مسیر صعودی ادامه خواهد داد و عقب گرد دلار به سوی ابتدای کانال 35 هزار تومان موجب خواهد شد که فلز گران بهای داخلی به کانال 15 میلیون تومان برگردد. 

دیروز ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی بالای مرز 14 میلیون تومان قرار داشت، امری که از نگاه برخی فعالان نشان می دهد که کف قیمتی سکه تا کانال 14 میلیون تومانی بالا آمده است. ارزش ذاتی سکه در برخی مقاطع پاییز حتی تا کانال 12 میلیون تومانی پایین رفته بود و به همین دلیل، بالا آمدن ارزش فلز گران بهای داخلی مورد توجه افزایشی های بازار قرار گرفته است و  تکیه بر همین  اتفاق، اعتقاد دارند  که سمت و سوی انتظارات در بازار سکه تغییر کرده است.