برخی معامله گران باور دارند که کف قیمت دلار در هفته جاری مشخص خواهد شد. از نگاه آن ها، از اواسط هفته گذشته اسکناس آمریکایی در مسیر نزولی قرار گرفت و احتمال دارد که بازار در هفته جاری تغییر جهت دهد و  از نقطه تغییر جهت می توان به کف جدید قیمتی دلار پی برد.

میزان افت دلار از روز سه شنبه قابل توجه بود و در روز پنج شنبه در بازار پشت خطی، این ارز حتی به کانال 34 هزار تومانی سرازیر شد. صحبت های معامله گران نشان از آن داشت که دلار در روز جمعه در معاملات اعتباری به کانال 35 هزار تومانی برگشت. این موضوع می تواند روند قیمت اسکناس آمریکایی در روز جاری را به طور مشخص تحت تاثیر قرار دهد.

 اگر قرار باشد که دلار روند نزولی را ادامه دهد، می توان انتظار داشت که امروز مرز 35 هزار تومانی یکبار دیگر از دست برود و کاهشی ها تلاش کنند که حتی اسکناس آمریکایی را به زیر محدوده 34 هزار و 800 تومان ببرند. از آن سو، اگر اسکناس آمریکایی به بالای محدوده 35 هزار و 200 تومان برود، می توان گفت که کف قیمتی این ارز در کوتاه مدت محدوده 34 هزار و 500 تومان بود که دلار در بازار پشت خطی انتهای هفته گذشته تجربه کرد.

اظهارات فعالان نشان می دهد که معامله گران بزرگ بازار ترجیح می دهند که در شرایط کنونی، با احتیاط خرید و فروش کنند و بی گدار به آب نزنند. با این حال، خریداران احتیاطی و بازارساز در معاملات با قدرت حضور دارند و در هفته گذشته بارها روند دلار را تحت تاثیر قرار دادند. در ابتدای هفته گذشته، خریدهای بازیگران احتیاطی، دلار را تا میانه کانال 36 هزار تومان جلو برد ولی در اواخر هفته قدرت نمایی بازارساز و سودگیری معامله گران، اسکناس آمریکایی را تا کانال 34 هزار تومانی کاهش داد.