ارزش ذاتی سکه امامی وارد کانال 15 میلیون تومان شد. از نگاه برخی فعالان، کانال شکنی ارزش ذاتی نشان می دهد که از لحاظ بنیادی، شرایط برای بالا رفتن قیمت فلز گران بهای داخلی در بازار تقویت شده است. از نظر برخی معامله گران زمانی که ارزش ذاتی بالا می رود و حباب کاهش پیدا می کند، احتمال افت یکباره و شدید فلز گران بهای داخلی به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند. همین موضوع کاهش ریسک خرید می تواند زمینه ساز ورود خریداران بنیادی شود.  

با این حال، دسته دیگری باور دارند پایین آمدن حباب سکه تا محدوده 8 درصدی، در زمانی که ارزش ذاتی بالا آمده است، نشان از آن دارد که تقاضا در بازار به اندازه قبل بالا نیست. از نگاه این گروه، یکی از دلایل حباب بالای سکه، افزایش معنادار تقاضا بود که اجازه می داد فلز گران بهای داخلی به شکل قابل توجهی از ارزش ذاتی فاصله بگیرد. از نگاه آن ها در صورتی احتمال رشد معنادار سکه وجود داشت که هم زمان با افزایش ارزش ذاتی، قیمت فلز گران بهای داخلی در بازار نیز بالا می رفت.

حباب سکه در محدوده 8 درصدی    

 حباب سکه در محدوده 8 درصدی باقی مانده است و خبری از کاهش یا افزایش معنادار فاصله ارزش ذاتی و قیمت بازار در سه روز اخیر نبوده است. با توجه به رشد قیمت فلز گران بهای داخلی به محدوده 16 میلیون و 300 هزار تومانی و بالارفتن ارزش ذاتی به کانال 15 میلیون تومان، می توان گفت که بازار با یک سرعت متعادل راه افزایشی را پیش گرفت و هیجان زیادی در معاملات وجود نداشت. 

در این میانَ، برخی فعالان باور دارند که سکه بازان به دنبال فروش دارایی خود در سقف تاریخی 16 میلیون و 500 هزار تومان هستند و اعتقاد دارند که در روز جاری، بخشی از افزایش قیمت سکه جبران خواهد شد.