به گزارش اکوایران، بازار ارز تهران در دومین روز آذر 1401 برخلاف روز گذشته مسیر رشد قیمت را دنبال کرد و اسکناس آمریکایی در تهران امروز یک کانال بالا رفت. عده‌ای از معامله‌گران معتقدند تنش‌های به وجود آمده تهران و غرب در مورد غنی‌سازی 60 درصدی اورانیوم از سوی ایران زمینه‌ساز صعود دلار شده است.

با این حال بررسی هسته مرکزی بازار در روزهای گذشته نشان می‌دهد نرخ دلار در چند وقت اخیر در یک محدوده خاص معامله شده است.

بازیگران کاهشی باور دارند که اقدامات بازارساز مبنی بر فروش اوراق ارزی و افزایش عرضه ارز توانسته است که تا حدی از قدرت نیروهای افزایشی بکاهد.

امروز نرخ دلار در بازار هرات نسبت به عصر روز سه‌شنبه، رنج بود و در سلیمانیه کاهش را تجربه کرد.

صعود قیمت دلار در صرافی ملی

نرخ دلار رسمی امروز هم مانند روزهای گذشته صعودی بود. صرافی ملی امروز قیمت دلار را اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 30 هزار و 646 تومان (سی هزار و ششصد و چهل و شش تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 30 هزار و 954 تومان (سی هزار و نهصد و پنجاه و چهار تومان) بود. 

ورود دلار متشکل به کانال 32 هزار / دلار توافقی پایین آمد

امروز در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار یک کانال بالا رفت و به 32 هزار تومان رسید. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار مذکور ظهر امروز تا سطح 32 هزار و 300 تومان بالا رفت. نرخ دلار متشکل روز گذشته در محدوده 31 هزار و 380 تومان به فروش رسیده بود.

نرخ دلار توافقی هم امروز اندکی پایین‌تر از نرخ روز گذشته معامله شد. قیمت دلار توافقی امروز 33 هزار و 498 تومان بود.

قیمت طلا و سکه چقدر شد؟

بر اساس این گزارش، قیمت اونس طلا نیز امروز در محدوده 1742 دلار معامله شد که در مقایسه با روز قبل، نوسان صعودی محدودی را نشان می‌دهد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلای 18 عیار تقریبا 5 هزار و 300 تومان افت کرد و بر روی یک میلیون و 496 هزار تومان قرار گرفت.

در روز چهارشنبه همچنین قیمت سکه امامی با نرخ 16 میلیون و 405 هزار تومان معامله شد.