به گزارش اکوایران، این وضعیت در حالی صورت گرفته که سکه در همین هفته جاری برای اولین‌بار نوسان در کانال 18 میلیون تومان را در طول تاریخ معاملاتی خود تجربه کرده بود. با توجه به چنین روندی می‌توان گفت که سرعت رشد قیمت سکه در این هفته به شکل قابل توجهی زیاد بوده است.

حضور در کانال‌های 18 و 19 میلیون تومانی در شرایطی رخ داده که ارزش ذاتی فلز گرانبهای داخلی تا روز دوشنبه حتی وارد کانال 16 میلیون تومانی هم نشده بود. به باور برخی فعالان، افزایش فاصله ارزش ذاتی و قیمت بازاری موجب شده کار برای تحلیلگران محتاط بازار نیز دشوار شود و همزمان معامله‌گران احتیاطی نیز در روزهای اخیر از رشد قیمت‌ها جا بمانند.

بخشی از این معامله‌گران امیدوارند سکه یک‌بار دیگر افت قیمت را تجربه کند و به آن‌ها فرصت خرید در نرخ‌های پایین‌تر داده شود. با این حال، ممکن است با توجه به روند سریع افزایشی روزهای اخیر، حتی قبل از اصلاح قیمت، مرز 20 میلیون تومانی نیز در بازار لمس شود.

برخی از معامله‌گران عنوان می‌کنند که توقف روند صعودی در بازار دلار به‌راحتی می‌تواند زمینه‌ساز رشد سنگین در بازار سکه شود. با این حال حداقل تا روز دوشنبه سیگنال معناداری به سکه‌بازان در مورد افت دلار نرسیده بود. افت دلار به زیر مرز 37 هزار تومان می‌تواند سکه را تا کانال 18 میلیون تومانی نیز پایین ببرد.