به گزارش اکوایران، فاصله ارزش ذاتی و قیمت بازاری سکه به بالای 20 درصد رسیده است؛ اتفاقی که در سال جاری سابقه نداشته است. بالا رفتن حباب سکه، ریسک خرید و فروش را برای بسیاری از معامله‌گران بالا می‌برد و زمینه‌ساز اختلاف نرخ خرید و فروش می‌شود.

در واقع زمانی که قیمت بازاری با ارزش ذاتی فاصله زیادی دارد، معامله‌گران بنیادی به‌راحتی وارد بازار نمی‌شوند و مالداران هم حداقل در شرایط فعلی تمایل زیادی به فروش سکه نشان نداده‌اند.

ارزش ذاتی فلز گرانبهای داخلی در روز چهارشنبه بالای محدوده 18 میلیون و 600 هزار تومان قرار داشت، ولی در بازار متقاضیان ناچار بودند ارقام بالاتری را برای فلز گرانبهای داخلی بپردازند.

برخی از فعالان عنوان می‌کنند که سکه‌بازان در انتظار رشد بیشتر قیمت دلار هستند و به همین دلیل خریدها در این بازار بالا رفته است. در این شرایط در صورتی که اسکناس آمریکایی افت معناداری را تجربه کند، به‌راحتی فلز گرانبهای داخلی بخشی از حباب خود را از دست خواهند داد. با این حال حداقل تا روز پنجم هفته دلار روند افزایشی را ادامه داد و سکه را نیز به دنبال خود کشید.

تحلیل‌گران فنی پس از عبور سکه امامی از کانال 20 میلیون تومان در انتظار اصلاح قیمت بودند ولی این اتفاق رخ نداد و زمینه‌ساز شگفتی این دسته شد. باید دید اصلاح قیمت سکه از کدام نقطه کلید خواهد خورد.