به گزارش اکوایران، بخشی از معامله‌گران ارزی تمایلی ندارند در مورد آینده قیمتی دلار در کوتاه‌مدت اظهارنظر کنند. آنها اعتقاد دارند نوسانات اسکناس آمریکایی به گونه‌ای نیست که متحمل ریسک شوند و موقعیت خرید و فروش تازه‌ای را برای خود تعریف کنند.

به گفته این دسته، اگر روند قیمتی دلار با اصلاح همراه بود، راحت‌تر می‌توانستند تصوری از آینده قیمت داشته باشند. برخی از معامله‌گران عنوان می‌کنند که چند روز انتظار اصلاح قیمت را داشتند ولی چنین اتفاقی رخ نداد.

برخی از معامله‌گران برای جلوگیری از ضرر خود در روزهای پرنوسان تصمیم گرفته‌اند به صورت روزانه خرید و فروش کنند. آنها به دنبال نگهداری ارزی نیستند و سعی می‌کنند با چندین معامله در روز، از نوسانات جا نمانند و ریسک نگهداری ارز را نیز به جان نخرند. این دو دسته از معامله‌گران نقش زیادی در جابجایی‌های قیمتی این ارز نداشته‌اند و گروه سومی که بیشتر در نوسان قیمت نقش داشتند، افرادی هستند که به دلیل موضوعات احتیاطی وارد بازار شده‌اند و به دنبال حفظ ارزش دارایی خود هستند.

می‌توان گفت در شرایط کنونی سه دسته معامله‌گر در بازار قابل شناسایی هستند. دسته‌ای که ترجیح می‌دهند بسیار کمتر از گذشته خرید و فروش ارز داشته باشند، گروه دیگری که سعی می‌کنند بیشتر به صورت روزانه رفتار خود را تنظیم کنند و دسته آخر به دلیل بالا رفتن انتظارات تورمی وارد بازار ارز شده‌اند.