به گزارش اکوایران، برخی فعالان باور دارند که سکه‌بازان در هفته گذشته با تکیه بر رشد قیمت دلار، میزان خریدهای خود را افزایش دادند. افزایش تقاضا در بازار فلز گرانبهای داخلی موجب شد که سطوح قیمتی تازه‌ای در بازار تجربه شود که پیش‌تر سابقه نداشت.

شماری از بازیگران بازار باور دارند که با توجه به رکوردشکنی سکه، در ابتدای هفته جاری احتمال اصلاح قیمت وجود دارد. در واقع این از دسته از بازیگران معتقدند که شماری از معامله‌گران در روز شنبه از خریدهای قبلی خود کسب سود خواهند کرد و با قرار گرفتن در موقعیت فروش، ریال بیشتری را بدست خواهند آورد.

با این حال، بخشی از فعالان باور دارند که سکه‌بازان بدون توجه به روند دلار اقدام به فروش نخواهند کرد. از نگاه آن‌ها در صورتی که رفتار افزایشی اسکناس آمریکایی ادامه پیدا کند، سکه‌بازان نه تنها در موقعیت فروش قرار نخواهند گرفت، بلکه خریدهای خود را بیشتر خواهند کرد.

از نگاه برخی فعالان در صورتی که سکه بتواند از کانال 23 میلیون تومانی عبور کند، انتظارات افزایشی تقویت خواهد شد. با این حال دشوار است که این فلز گرانبها بدون همراهی دلار بتواند کانال‌های جدید را تجربه کند.