به گزارش اکوایران، سکه امامی کانال 22 میلیون تومان را حفظ کرد تا برخی از معامله‌گران این کانال را به عنوان کف قیمت موقت این فلز گرانبها معرفی کنند. سکه امامی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه سقوط سنگینی را تجربه کرده بود و برخی از فعالان انتظار داشتند که این فلز گرانبها در روز چهارشنبه به کانال 21 میلیون تومانی نزول کند؛ با این حال، چنین اتفاقی رخ نداد و سکه امامی در این روز توانست خود را تا محدوده 22 میلیون و 800 هزار تومان بالا ببرد. 

تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که فلز گرانبهای داخلی بالای محدوده 22 میلیون و 800 هزار تومان باقی بماند، افزایشی‌ها بار دیگر قدرت خواهند گرفت. سکه امامی برای اینکه به مسیر نزولی برگردد، نیاز دارد که کف 22 میلیون تومان را از دست بدهد.

در این میان، ارزش ذاتی سکه امامی در حدود 19 میلیون و 900 هزار تومان است و به همین دلیل برخی فعالان باور دارند که با توجه به این سطح از ارزش ذاتی، دشوار است که فلز گرانبهای داخلی نزول سنگینی را تجربه کند.

در کنار این، دیروز اونس طلا روند صعودی داشت و این موضوع نیز افزایشی‌های سکه را می‌تواند فعال‌تر کند. تنها افت دلار است که سکه را در روز جاری می‌تواند در مسیر نزول قرار دهد.