به گزارش اکوایران، قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز پنجشنبه گذشته تقریباً ۵۰ هزار تومان نزول کرد و بر روی ۲۸ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

 بااین‌حال در معاملات پشت‌خطی روز جمعه معامله‌گران مدعی بودند فلز گران‌بهای داخلی ۱۰۰ هزار تومان گران شده و به ۲۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

افرایش قیمت سکه در پشت خط دیروز در حالی اتفاق افتاد که آتش‌بس چهارروزه بین اسرائیل و حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح روز جمعه (به‌وقت محلی) اجرایی شد. پیش از اینکه آتش‌بس در نوار غزه اجرایی شود عده‌ای از معامله‌گران تصور می‌کردند که این اقدام می‌تواند بازار طلا و سکه را تحت تاثیر قرار دهد. 

از سوی دیگر انس طلا همچنان در مرز ۲۰۰۰ دلاری متوقف مانده است. به نظر می‌رسد طلا فعلاً اقدامات بانک‌های مرکزی جهان را رصد می‌کند و افزایش اقدامات انقباضی بانک مرکزی اروپا در شرایطی که بانک مرکزی آمریکا از این اقدام دست کشیده، باعث اصلاح ایندکس دلار و پیشرفت انس طلا شده است.

 بررسی‌ها نشان می‌دهد که درحال حاضر طلای آب‌شده روی حمایت تنکانسن قراردارد و مدتی است در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رنج شده و نوسان می‌کند.

پیشکسوت‌های بازار می‌گویند در شرایط کنونی سکه مرز  ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش‌روی خود دارد. این مرز برای سکه‌بازان مهم است و اگر سکه نتواند به بالای آن برگردد، احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود.