به گزارش اکوایران، در دومین روز هفته بازار سکه شاهد پیشروی قیمت سکه امامی بود. فلز گران‌بهای داخلی دیروز به دنبال نوسان صعودی قیمت دلار ۵۰ هزار تومان بالا رفت و به مرز ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید اما در معاملات پشت‌خطی یکشنبه شب مسیر رفته روز یکشنبه را برگشت و به ۵۰ هزار تومان کاهش دوباره بر روی مرز ۲۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

برخی از معامله گران معتقدند در شرایطی که قیمت دلار جانی برای عبور از سد مستحکم ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان ندارد احتمالا در روز دوشنبه سکه‌بازان نوسانات بازار طلای جهانی را تحت نظر خواهند گرفت تا مسیر حرکتی خود را تعیین کنند. 

در همین راستا قیمت طلای جهانی بامداد امروز تا ۲۰۲۳ دلار بالا رفت اما در ادامه ریزشی شد و با ۲۰۱۱ دلار به فروش رسید که نسبت به دو روز قبل تقریباً ۹ دلار کاهش را نشان می‌دهد. به عقیده معامله‌گران اگر طلا جهانی به مسیر کاهشی خود ادامه دهد از قدرت جناح افزایشی بازار کاسته خواهد شد.  

تکنیکالیست‌ها می‌گویند سکه امامی در حال حاضر برای رسیدن به مرز ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تلاش خواهد کرد و از طرف دیگر در صورتی که محدوده ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد، عقب‌نشینی تا کف کانال ۲۹ میلیون تومان محتمل است.

حباب سکه 20 اذر