به گزارش اکوایران، قیمت طلا طی معاملات نیمروز دوشنبه (24 اردیبهشت) در آمریکا پایین‌تر بود. معامله‌گرانی که به فروش قراردادهای آتی کوتاه‌مدت‌تر می‌پردازند، پس از افزایش اخیر قیت فلز زرد سود کرد‌ه‌اند.

به نوشته کیتکو، قیمت نقره نیز با کاهش اندکی مواجه شده است. با این حال، معامله‌گرانی که به روند صعودی قیمت طلا و نقره امیدوار هستند، کنترل بازار را دست دارند. از نظر ارقام، قرارداد آتی طلا برای ماه ژوئن با کاهش 31 دلاری به 2 هزار و 343 دلار رسیده است، در حالیکه قرارداد آتی نقره برای ماه جولای تغییر بسیار اندکی داشته و به 28 دلار کاهش یافته است.

شاخص‌های بازار سهام در نیمروز 24 اردیبهشت، ارقام متفاوتی را نشان می‌دهند. آغاز هفته معاملاتی، نسبتا آرام است و طی امروز، گزارش قابل توجهی از اقتصاد آمریکا منتشر نشده است. با این حال، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به‌شدت در انتظار گزارش تورم آمریکا برای ماه آوریل هستند که قرار است طی روزهای آینده منتشر شود.

معالمه‌گران گاوی که معتقدند قیمت‌ها در قراردادهای آتی طلا برای ماه ژوئن افزایش خواهد یافت، از نظر تکنیکال و با توجه به الگوها و اندیکاتورها، در کوتاه‌مدت دارای مزیت هستند. هدف بعدی آن‌ها عبور از سقف مقاومتی 2 هزار و 400 دلار است.

از سوی دیگر، معامله‌گران خرسی قصد دارند قیمت‌ها را به کمتر از کف حمایتی 2 هزار و 300 دلار سوق دهند. در سطح 2 هزار و 350 دلار و اوج قیمت 2 هزار و 370 دلار امروز، مقاومت دیده می‌شود، در حالیکه کف حمایتی امروز 2 هزار و 337 دلار و 2 هزار و 325 دلار بوده است.

قیمت لحظه‌ای طلا

براساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت طلا طی امروز دوشنبه (24 اردیبهشت) از 2 هزار و 332 دلار تا 2 هزار و 364 دلار نوسان داشته است. قیمت لحظه‌ای طلا به ازای هر اونس، در ساعت 11 شب به وقت ایران، 2 هزار و 336 دلار بوده است.