مهدی چمران در حاشیه نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات برخی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به صحبت‌های اخیرش با عنوان اینکه ما شهرداری را زیر صفر از دوره قبل (اصلاح‌طلبان) تحویل گرفتم، گفت: به هر حال این یک واقعیت است که بنده آن را بیان کردم.

وی تصریح کرد: همه این موضوع را می‌دانند و آمار و ارقام نیز در این زمینه مشخص است و نیازی به تکرار آن نیست به طوریکه در شورای چهارم 6 هزار اتوبوس به دوستان ما در شورای پنجم تحویل شد که در پایان دوره پنجم، آنها این تعداد را به 1828 دستگاه اتوبوس رسانده بودند!

رئیس شورای شهر تهران همچنین به خالی بودن انبارهای قطعات یدکی مترو در دوره پنجم اشاره کرد و افزود: همه اینها مزید بر این مسئله است که ما شهرداری را با شرایطی که اشاره شد تحویل گرفتیم و همه نیز این موضوع را متوجه می‌شوند.

چمران در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه یکی از اعضای شورای قبل عنوان کرده که آماده هستم مناظره‌ای را با آقای چمران برگزار کنم، تصریح کرد: نیاز به مذاکره و مناظره نیست و اگر می‌خواهند آنها با خودشان این کار را انجام بدهند.

وی همچنین با اشاره به توقف پروژه‌ها در دوره گذشته، گفت: از این پروژه‌ها می‌توان به موارد بسیاری اشاره کرد به طوریکه در دوره چهارم حتی کارگاه بزرگراه یادگار امام در پادگان جی راه‌اندازی شد اما آنها آن را جمع کردند.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در خصوص امکانات و تجهیزات و انتقادات برخی از زائران اربعین حسینی گفت:‌ بنا بر پیگیری انجام شده در لب مرزها امکانات خوب است و در خود عراق ممکن است کمبودی باشد اما در پی تامین آن هستند. چمران در پایان در پاسخ به این پرسش که ایا سه‌شنبه هفته جاری جلسه شورای شهر تهران برگزار خواهد شد یا خیر گفت: با توجه به اینکه برخی از دوستان عازم کربلا هستند جلسه روز سه‌شنبه برگزار نمی‌شود.

هفته پیش مهدی چمران گفته بود تهران را از زیر صفر تحویل گرفته است که با واکنش جمعی اعضای شورای شهر پنجم مواجه شده و محمد سالاری هم اعلام آمادگی کرد که با وی در این خصوص مناظره کند.