به گزارش اکوایران ،مرداد امسال بود که معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران در مراسم کلنگ زنی ساخت ۳ هزار واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران از ساخت شهرک اکباتان ۲ در تهران خبر داد. حمیدرضا صارمی گفت که زمینی به مساحت پنجاه هکتار برای ساخت این شهرک مسکونی در نظر گرفته شده اما محل این زمین روشن نشده ، ازسایر کلنگ زنی های شهرداری تهران در حوزه مسکن هم جزییات چندانی منتشر نشده است .

ناصرامانی عضو شورای شهر تهران درخصوص این که چرا جزییات این پروژه های مسکنی شهرداری مشخص نیست و پیش از صدور پروانه کلنگ زنی می شود به اکوایران می گوید : کلنگ‌زنی از این جهت کردند که مصوبه‌ کمیسیون ماده 5 را گرفتند، سهم شهرداری و سهم سرمایه‌گذار مشخص شده  و قرار است در آن زمین پروژه مسکونی ساخته شود . طبیعتا اگر بخواهند شروع به ساخت کنند، حتما باید پروانه شهرسازی بگیرند.

وی ادامه داد : درحال حاضر در کمیسیون ماده 100 بیشتر رای به تخریب و قلع‌‌وقمع می‌دهیم  تا سازندگان ،برخلاف پروانه یا بدون پروانه ساخت و ساز را آغاز نکند . آن وقت ما خودمان در شهرداری بدون پروانه ، کلنگ زنی می کنیم ؟  من یقین دارم این کلنگ‌ها برای ساخت و ساز نیست؛ بلکه این کلنگ‌زنی‌ها برای این است که ما به مردم اعلام کنیم اینجا را براساس مصوبه‌ کمیسیون ماده 5 گرفتیم، 70 درصدش را قرار است صرف سرانه‌ها کنیم و 30 درصدش را مالکین  ساخت و ساز می کنند.

 امانی درپاسخ به این پرسش  که این حرف به این معنی است که آغاز رسمی این پروژه ها دست کم با تاخیر چند ماهه آغاز می شوند گفت : من به عنوان یک عضو شورای شهر تهران از همان روز اول خدمت ایشان عرض کردم که شما سعی کنید کلنگ‌زنی نکنید. همان طورکه گفتم اگر این کلنگ زنی ها نمادین و برای این باشد که به مردم بگویند قرار است اینجا 2 هزار واحد مسکونی ساخته شود و سایر بخش ها نیز به سرانه ها اضافه شود خوب است اما اگر کلنگ‌زنی به این معنا است که من کلنگ می‌زنم از امروز روزشمار ساخت 2000 واحد شروع می‌شود، این اشتباه است و حتما همان کلنگ‌زنی می‌شود که من به آن انتقاد دارم.