یک هفته است که مدیران شهری برای دستفروشان اطراف چهار راه ولیعصر خط و نشان می کشند که دیگر اجازه بساط گستری ندارند. شب گذشته نیز شهرداری منطقه ۱۱ با نصب بنری اطلاع داد که دستفروشی در چهارراه ولیعصر(عج) ممنوع شده و در بنری که ساعتی بعد پایین کشیده شد نوشته شده بود :‌مستند به تبصره ۱ بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها ایجاد هرگونه سد معبر عمومی اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز جهت سکنی، استفاده و... و تحت هر عنوان دیگری ممنوع بوده و شهرداری نسبت به رفع آن اقدام خواهد نمود. لذا در راستای رعایت حقوق شهروندی در برخورداری از حق عبور و مرور راحت و ایمن و جلوگیری از اخلال در نظم عمومی و همچنین صیانت و حفظ حریم مجموعه تاریخی و فرهنگی تئاتر شهر هرگونه بساط گستری، سد معبر، اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز در این محور ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر ضوابط و مقررات اقدام می گردد.

98

هفته گذشته  علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر به رسانه ها گفته بود که  شنبه دستفروشان دور تئاتر شهر امکان بساط دستفروشی ندارند: این هفته به دستفروش‌های دور بوستان دانشجو اعلام شده است که کارهای خود را جمع کنند و از شنبه آینده امکان بساط دستفروشی نخواهد بود.اما امروز نه خبری از ماموران شهرداری بود و نه بنری که بساط گستری را ممنوع کرده بود . اطراف تئاتر شهر خلوت بود و ساعت 12ظهر برخی تازه بساط شان راپهن کرده بودند .نیم ساعتی بعد تقریبا همه دستفروشان می دانستند که خبری از ماموران شهرداری نیست و فعالیت هایشان را آغاز کرده بودند .

یکی از دستفروشان می گوید اگر قرار است اجازه بساط کردن ندهند ما دو نقطه را که نه منظر شهری را بر هم می زند و مزاحم مردم است پیشنهاد می دهیم اما تاکنون هیچ کدام از مسئولان شهری و شورای شهر تهران با ما هم کلام نشده است .دستفروش دیگری اما مخالف رفتن از خیابان است به حرف ها و وعده ها اطمینانی ندارد .

 به نظر می آید مدیران شهری در وضعیت کنونی از طرح برخورد با دستفروشان عقب نشینی کرده اند. این درحالی است که مدیران شهری در یک سال گذشته بارها وعده دادند قصد برخورد با دستفروشان را ندارند و به دنبال ساماندهی آنها هستند و تا مکان مناسبی برای استقرار آنها پیدا نکنند هیچ طرحی اجرایی نخواهند کرد .