نه اهالی محل از بهره برداری پارکینگ طبقاتی امیر کبیر خبر داشتند و نه حتی کارگرانی که همچنان در پروژه مشغول به کار هستند .روز گذشته چند ساعتی با کسبه محل شکوفه ،ساکنان محله  که بعد از بهره برداری از پارکینگ امیر کبیر خوشحال بودند مشکل جای پارک در محله پرترافیک شان حل می شود و هم راننده وانتی ها که محل تجمع شان ایستگاه اتوبوس خیابان شکوفه بود درباره پارکینگ امیر کبیر صحبت کردیم.

می گفتند از روز بهره برداری به بعد دوباره کارگران مشغول کار شده اند .اشاره می کردند به انبوه خودروهایی که کنار خیابان پارک بود و می گفتند اگر پارکینگ افتتاح شده بود که این خودروها هنوز کنار خیابان نبودند .پروژه ای که به عنوان بزرگ ترین پارکینگ هوشمند با ظرفیت پذیرش 550 خودرو در سه طبقه به بهره برداری رسیده همچنان در حال تکمیل است .

بعد از انعکاس صحبت ساکنان اولین واکنش به این خبر تکذیب آن بود . محمدرضا شیخ بهایی معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از فعال بودن پارگینگ امیرکبیر خبر داد و گفت: این طرح بعد از بهره‌برداری توسط شهردار تهران تا کنون فعال است و ساعت کاری آن نیز افزایش یافته است.

این مدیر شهری  به جای عذرخواهی این که یک پروژه نیمه تمام را زودهنگام به بهره برداری رسانده به خبرگزاری ایرنا گفته اند که ماهیت طرح‌های عمرانی این است که با نواقصی محدود به بهره‌برداری می‌رسد اما این نواقص مزاحمتی برای استفاده شهروندان از طرح ایجاد نمی‌کند. درباره طرح پارکینگ امیرکبیر هم اینگونه است و این پارکینگ از زمان بهره برداری تا کنون در حال فعالیت و خدمات‌دهی است و ساعت کار آن که ابتدا از ۸ صبح تا ۱۶ بود به ساعت ۱۸ افزایش یافت.

درحالی که کارگران مجموعه می گفتند هنوز سیستم های برق آن تکمیل نشده  و برق طبقات زیرین این مجموعه درحال تکمیل است ،این مقام مسئول اعلام کرده که آسانسورها، سیستم اطفاء حریق و روشنایی این مجموعه کاملا بهره برداری شده است.

عمار سعیدیانفر یکی دیگر از مسئولان حوزه حمل و نقل هم در گفت و گو با ایسنا گفته است که  تا ۲۷ آبان ماه عملیات عمرانی جزئی باقی مانده به اتمام می رسد و همه زون های این پارکینگ به مدار بهره برداری می رسد و این پارکینگ تعطیل نیست و فعال است.

 امروز یک ساعتی مانده به زمان تعطیلی پارکینگ امیر کبیر دوباره به محله شکوفه می رویم . روز گذشته اجازه ورود خودرو نمی دانند و گفته بودند که پارکینگ به این زودی ها به بهره برداری نمی رسد . در خروجی بسته بود و در ورودی هم برای تردد کارگران باز بود . اتاق نگهبانی شیشه هایش باز بود و مشخص بود محل اسکان کارگران است . اما امروز پنجره های اتاق نگهبانی بسته بود و برای آن که داخلش دیده نشود آن را مات کرده بودند  ،به گفته یکی از اهالی محل امروز در پارکینگ باز شده بود . می گفتند قبل از حضور ما  هم دو گروه فیلمبردار به محله آماده اند که نشان دهند پارکینگ فعال است .

101

این بار با موتورسیکلت  وارد پارکینگ می شویم ، مقابل ما چند نفری ایستاده اند می گوییم می خواهیم پارک کنیم برای ورودی باید 16 هزار تومان پرداخت کنیم . اما حتی خبری از پلاک خوان و کارت پارکینگ نیست . روی برگه ای سبز رنگ ،پلاک موتور را می نویسند . از مصالح و تجهیزات عمرانی که روز گذشته در کنار در ورودی بود هم خبری نیست . اما آب و جاروی صبحگاهی نتوانسته بود خاک پروژه نیمه تمام را پاک کند . دو ، سه خودرو دربزرگ ترین پارکینگ هوشمند تهران پارک است  . اجازه پارک در طبقات دوم و سوم را نمی دانند . حتی ورود به آن منطقه هم ممنوع بود . انتهای پارکینگ هنوزنخاله و خاک بود ، انگار فرصت برای پاک سازی این نقطه نبود . دو تا نفری که در کنار در ورودی بودند می گویند شما برای پارک اینجا نیامده اید می گویم آماده ام به عنوان شهروند ببینم که پارکینگ باز است یا نه ؟

یکی از آنها می گوید از روز افتتاح باز بودیم  ، می گویم دیروز یک بار ظهر و یک بار غروب آمده ام و بسته بودید و کارگران درحال کار کردن بودند .  آن یکی می گوید درست  است اما الان باز هستیم .

به جای تکذیب خبرکاش مدیران شهری صادقانه می گفتند پارکینگ امیر کبیر از امروز بازگشایی شد آن هم طبقه نخست آن (مسئولان پارکینگ اجازه تردد به طبقات دیگر و حتی بخش جنوبی طبقه اول را نمی دانند ) ،  می گویند 27 آبان ماه پروژه تکمیل می شود ، کاش پروژه ای که نیاز ساکنان محله شکوفه است و بهره برداری آن به طور واقعی کام مردم را شیرین می کند صادقانه بعد از تکمیل به بهره برداری می رسید .دقیقه بعد از در خروجی خارج می شویم ، دستگاه کارت خوان هم کار نمی کند  . 16 هزار تومان ورودی هم بر ما می بخشند و می رویم .