هفته گذشته رسانه هااز اختلال دوباره سامانه تهران من خبر دادند . بعد از حمله سایبری به سامانه های شهرداری این دومین باربود که سرویس دهی این سامانه دچار مشکل می شود .

 

مهدی چمران ،رئیس شورای شهر تهران در مورد عدم بروزرسانی سامانه «تهران من» به رسانه ها گفت: این مشکلات بعد از هک سامانه شهرداری پیش آمده و برداشت شهرداری نیز این بود که ورود از سامانه «تهران من» انجام شده و همه سیستم‌ها را بهم ریخته است و ما نیز در این زمینه به آنها تذکر داده و ایراد گرفته‌ایم. من پیشنهاد دادم که به جای این‌که همه سامانه‌های شهرداری بر روی یک خط یا سکو باشد خطوط و سکوهای متفاوتی ایجاد کنند تا این مشکلات ایجاد نشود.

اما علی اصغر قائمی ،عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران  در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات کنونی سامانه تهران من اثرات حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری است یا مشکلات دیگری در این توقف خدمات‌رسانی نقش دارند، گفت: چند عامل در این خصوص نقش دارد که مهم‌ترین عامل آن عدم ثبات مدیریتی است موضوعی که در صحن شورای شهر تهران از سوی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر هم در حوزه مترو مطرح شد.

وی ادامه داد: سازمان فن‌آوری و اطلاعات شهرداری تهران که متولی خدمات الکترونیکی شهرداری تهران است باید به ثبات مدیریتی برسد. اکنون در این یک سال و چند ماهی که مدیریت شهری جدید فعالیت‌های خود را آغاز کرده است، سرپرست فعلی سومین فردی که مسئولیت این سازمان را بر عهده دارد و نمی‌داند که ماندنی است یا رفتنی و نوعی بلاتکلیفی در این حوزه وجود دارد و شهرداری تهران هم تعیین تکلیف جدی و محکمی را تاکنون در این حوزه انجام نداده است. بنابراین من عامل ثبات مدیریت را مهم‌ترین و اصلی‌ترین فاکتور در مشکلات کاری این حوزه می‌دانم.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: نکته دیگر اینکه سازمان فن‌آوری و اطلاعات ما به ازای تولید هر خدمت غیرحضوری که انجام می‌دهد باید با صاحب فرایند تعامل نزدیک و مستمر داشته باشد تا آن خدمت به شکل بهینه انجام شود. سامانه «تهران من» که عملا درگاه ارائه خدمات به مردم است و یک سلسله خدمات محدود از خدمات شهری در آن ارائه می‌شود. به‌طور مثال طبیعی است که در حوزه محدوده طرح ترافیک، آرم طرح ترافیک و ... شورای ترافیک تهران براساس شرایط متفاوت تصمیمات جدیدی بگیرد. این تعامل مستمری که گفتم به همین نقطه باز می‌گردد که بلافاصله این تصمیمات در سیستم‌ها اعمال شود که مردم را دچار گرفتاری و سردرگمی نکنند.

قائمی سومین عامل تاثیرگذار در مشکلات ایجاد شده را مسائل فنی دانست و گفت: بحث‌های مختصری است که مقداری از آن شرایط هنوز بهبود کامل پیدا نکرده است. گزارش دقیقی را در این رابطه ندارم که این شرایط چقدر بهبود پیدا کرده، ولی حداقل در عمل و از نظر بهره‌بردار می‌بیند یک جای کار هنوز ایراد دارد. حداقل نتیجه‌ای که خیلی سطحی می‌شود گرفت این است که بهره‌بردار کاری ندارد که در این سازمان ثبات مدیریت وجود دارد یا خیر بلکه شهرداری را می‌شناسد و از شهرداری انتظار دارد خدمات خود را به درستی دریافت کند.