نسترن رفیعی: نازی‌آباد یکی از محله‌های جنوبی شهر تهران است که از شمال به محله جوادیه، از غرب به محله خانی‌آباد، از جنوب به محله یاخچی‌آباد و بهمنیار و از شرق به محله علی‌آباد و نازی‌آباد شرقی متصل می‌شود. بررسی فایل‌های مشاوران املاک این محله نشان می‌دهد، در حال حاضر معاملات مسکن در نازی‌آباد در وضعیت رکود قرار دارد. همچنین در چند ماه اخیر فروشندگان قیمت ملک‌های خود را افزایش داده‌اند و بازار اجاره از این قاعده مستثنا نیست و موجران رهن و اجاره ملک خودرا افزایش داده‌اند.

یک مشاور املاک با اشاره به تاثیر ناآرامی‌های اخیر بر شرایط کنونی بازار مسکن در نازی‌آباد می‌گوید، شاهد افزایش قیمت رهن و اجاره توسط موجران حتی با گذشت 6 ماه از موعد هستیم.

طبق بررسی فایل‌های عرضه شده در پلتفرم‌های خرید و فروش مسکن، یک خانه نوساز با متراژ 125 مترمربع در خیابان فاطمی واقع در نازی آباد، با قیمت 5 میلیارد تومان عرضه شده است.

با بودجه‌ای زیر 2 میلیارد تومان هم در این محله می‌توان خانه خرید؛ خانه‌ای 53 متری با قدمتی 19 سال در خیابان نیکنام با قیمت 1 میلیارد و 450 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

برای خرید یک خانه نوساز با قدمتی 2 ساله و با متراژ 78 متر در هزاردستگاه، باید بودجه‌‌ای 2 میلیارد و 340 میلیون تومانی در نظر گرفت.

البته خانه‌های بزرگ‌متراژ و نوساز با قیمت بالای 5 میلیارد تومان هم در این محله وجود دارد؛ برای فروش یک خانه 137 متری، 6 میلیارد و 550 میلیون تومان پیشنهاد شده است.

نازی آباد