به گزارش اکوایران، همزمان با افزایش سرما و برودت هوا و بارش برف و باران در کشور، امروز (سه‌شنبه، 20 دی) مدارس برخی شهر‌ها به صورت «حضوری» تعطیل و به شکل «آنلاین» برگزار می‌شود.

در استان مرکزی، دوره ابتدایی نوبت صبح در خمین، شازند و منطقه سربند امروز به‌دلیل بارش برف و لغزندگی معابر غیرحضوری شد.

اداره کل هواشناسی استان بوشهر اعلام کرده که بارش حاصل از مجموع سامانه‌های بارشی در فصل پاییز سال جاری بیانگر این است که میزان بارندگی استان بوشهر نسبت به بلندمدت مشابه خود، بیشتر شده است.

بر همین اساس، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر به دلیل احتمال وقوع بارش‌های رگباری و آبگرفتگی معابر، تمامی مدارس هشت شهرستان بوشهر، دشتستان، تنگستان و دشتی، دیر، کنگان، جم و عسلویه را برای امروز به صورت غیرحضوری و مجازی اعلام کرد.

در استان یزد نیز مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی بخش ندوشن (سورک، هفتهر، نیوک، صدرآباد) و روستای درین، غیرحضوری شد. تمامی امتحانات مدارس استان یزد در روز پنجشنبه 22 دی ماه نیز لغو شده است.

همچنین در استان فارس، مدارس شیراز، کازرون و فیروزآباد و شهرستان‌های اقلید، خرمبید، آباده و بخش مرکزی سپیدان غیرحضوری است ولی امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار خواهد شد.

پیش‌بینی هوای کشور در روزهای آینده

بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز سه‌شنبه 20 دی‌ماه 1401 در شمال آذربایجان شرقی،‌ اردبیل، ارتفاعات البرز شرقی رگبار برف و در گیلان و غرب مازندران بارش باران رخ می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از پنجشنبه تا شنبه هفته آینده در سواحل غربی دریای خزر بارش روی می‌دهد و طی روز پنجشنبه در نوار شرقی وزش باد و کاهش نسبی دما، پدیده غالب است. روز جمعه با گذر موج تراز میانی جو از جنوب غرب کشور در دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های خوزستان،‌ ایلام،‌ لرستان،‌ چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد رگبار پراکنده همراه با وزش باد پیش‌بینی شده و شنبه آینده در اکثر مناطق کشور جو آرامی مستقر و در این روز در نیمه غربی کشور روند افزایش دما حاکم می‌شود.

تا روز جمعه روند کاهشی دما در اکثر مناطق کشور پیش‌بینی شده و تا روز پنجشنبه دریای خزر،‌ امروز شرق خلیج‌فارس و از امروز تا پنجشنبه خلیج‌فارس مواج و متلاطم است.