به گزارش اکوایران، بررسی فایل‌های آپارتمان‌های فروشی در بیشتر نقاط تهران از سلطه فایل‌های قرمز حکایت دارد. آپارتمان‌هایی که صاحبان آنها قیمت پیشنهادی را بیش از میانگین منطقه پیشنهاد داده‌اند. تعداد فایل‌های فروش مرغوب نیز کاهش پیدا کرده و فروشندگان ترجیح می‌دهند ولو به طور موقت، کمی برای فروش صبوری کنند.

بیشتر این فروشندگان کسانی هستند که قصد ارتقای ملک خود را دارند و نگران هستند با فروش آپارتمان خود به دلیل جهش روزانه قیمت‌ها نتوانند ملک مورد نظر خود را خریداری کنند.

فعالان بازار مسکن چه در غرب تهران و چه شرق به اکوایران می‌گویند تعداد فروشندگان مسکن افت پیدا کرده و رکود بازار نیز عمیق‌تر شده است. به گفته آنها در این ماه‌ها بیشتر آپارتمان‌های کوچک متراژ به فروش رفته و آپارتمان‌های بالای 100 متر همچنان کم‌مشتری هستند.

به اعتقاد مشاوران املاک وضعیت مبهم بازار مسکن باعث شده فروشندگان فعلا از فروش منصرف شوند و اگر هم پیشنهاد قیمت می‌دهند آنقدر بالا است که خریداری پیدا نمی‌کند.

جدول بهمن 21

 

 


پنجمین قسمت سری‌مستندهای «اکوایران» از مجموعه دختران ایران را این‌بار با عنوان «دختر کوهستان» درباره فرانک پرتوآذر مشاهده کنید: