مهدی چمران در حاشیه یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز لایحه‌ای در رابطه با نمایشگاه شهر آفتاب بررسی خواهد شد، اظهار کرد: تصمیم گیری مجددی برای نرخ گذاری غرفه‌ها و تشویق بیشتر برای شرکت‌کنندگان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به بررسی دو گزارش حسابرسی و پرونده باغات در این جلسه، یادآور شد: هر زمانی که نمایشگاه ها مشکل‌ساز شدند در شورا اعتراض کردیم و جلساتی با مدیرعامل نمایشگاه‌ها برگزار شد و وزیر صمت نیز تاکید داشت که باید برنامه ریزی شود که استفاده درستی از نمایشگاه شهر افتاب و نمایشگاه بین‌المللی صورت بگیرد.

چمران تاکید کرد: جلسه ای در شورا با مدیرعامل نمایشگاه ها خواهیم داشت تا انتقال به نمایشگاه شهر آفتاب عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه اولین جلسه ستاد مشارکت های محله ای برگزار شد، تصریح کرد: برای افتادن امور روی روال باید هر هفته جلسه برگزار کنیم که روز گذشته جلسه اول آن برگزار شد و قرار بر این شد که شهرداری پنج دستورالعمل را آماده کند تا وارد کار شویم.

چمران با اشاره به انتخاب خسرو دانشجو عضو شورای دوم به عنوان معاون وزیر راه و شهرسازی، خاطرنشان کرد: این حوزه رشته تخصصی ایشان است و انتخاب خوبی صورت گرفته و امیدواریم مشکلات بین شهرداری و وزارت راه و روشن‌بینی و قانون‌گرایی بین دو طرف رفع شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه کارکرد بوستان ولایت بنابر تاکید مقام معظم رهبری فضای سبز است، یادآور شد: کارکردهای متناسب نیز در این فضا می‌توان پیش بینی کرد اما قطعا و یقینا درصد بیشتری را نمی توان به کارکرد دیگری اختصاص داد و فضای سبز در اولویت است و تنها ۱۰ درصد برای ارائه سایر خدمات خواهد بود.

وی گفت: امضای قرارداد برای پرداخت پیش پرداخت واگن انجام شده اما برای ابلاغ و آغاز کار باید جای دیگری نیز تصویب شود و این خبری است که من روز گذشته دریافت کردم و می‌ترسم به این زودی به نتیجه نرسد و امیدواریم آخرین گام باشد و تولید آغاز شود. در تولید داخلی قراردادها منعقد شده و من خواهم خواست که قراردادها را ارائه داده و توضیح دهند و وزارت صمت نیز به دنبال این است که از ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران و اراک استفاده شود.

چمران با بیان اینکه طراحی‌ها باید به روز باشد، گفت: ما تاکید کردیم بیشتر از یک سال و نیم طول نکشد اما باید طراحی و ساخت دقیق و به‌روز باشد.