مهدی اقراریان در یکصد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران ضمن تذکر به شهردار تهران در مورد گلایه شهروندان در رابطه با شرایط نامناسب سد معبر در سطح شهر گفت: مطابق تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، شهرداری موظف است با سد معبر برخورد کند.

وی افزود: بر اساس گزارشات واصله، برخی عوامل شهرداری رشوه می گیرند تا سد معبر جمع آوری نشود. دو سال است که این موضوع را می گوییم اما خروجی آن به کجا رسید؟.

اقراریان ضمن تذکر و انتقاد از عملکرد شهرداری در برخورد با سد معبر با توجه به اعتراض مکرر مردم افزود: این تذکر را در اختیار دیگر اعضای شورا قرار می‌دهم و اگر تمایل داشتند می‌توانند آن را امضاء کنند. شهرداری در عناوینی، مسئولیت آسیب‌های اجتماعی را بر عهده می‌گیرد؛ بهتر است در مواردی که وظیفه داریم وارد شویم و سپس وظایفی که مستقیم نیست، انجام دهیم.

وی ادامه داد: در بعضی موارد در کار خود مانده‌ایم و وظایف دیگر بخش‌ها را انجام می‌دهیم؛ برخی به صراحت می گویند که به عوامل شهرداری پول می‌دهند تا سد معبر حل نشود.

مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران امروز هم با انتشار یک ویدئو از پشت پرده ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: شهرداری تهران همانگونه که با ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد کرد، باید با متخلفان، عوامل و ریشه‌های آن هم برخورد کند.

وی با اشاره به فیلمی که در صحن علنی منتشر کرد گفت: البته صدای دوستانمان در شهرداری را تغییر دادیم و اسم‌هایی که در این ویدئو اعلام می‌کنند را هم قطع کردیم چرا که هم بار حقوقی دارد و هم ممکن است مرجع نظارتی بخواهد به این موضوع ورود کند.

عباسی با بیان اینکه عوامل ساخت و ساز غیر مجاز را باید ریشه‌ای خشک کنیم، افزود: از حراست شهرداری تهران می‌خواهم جلسه‌ای برگزار کند و ما فایل‌های صوتی و ویدئوهایی را که در اختیار داریم، به آنها بدهیم.