به گزارش اکوایران، محله زعفرانیه در شمال تهران و شمیرانات و در کوهپایه‌های البرز قرار واقع شده است. این محله در منطقه 1 تهران قرار دارد و از شمال به ارتفاعات توچال، از جنوب به خیابان ولیعصر و محمودیه، از شرق به تجریش و از غرب به رودخانه ولنجک همسایگی دارد.

یک واسطه‌گر ملکی در زعفرانیه با اشاره به افزایش قیمت مسکن به اکوایران می‌گوید: وضعیت خرید و فروش ملک 3 الی 4 ماه است که راکد است اما متقاضی در بازار رهن و اجاره وجود دارد.

به گفته وی، در سال گذشته برای رهن یک واحدی 125 متری و 5 سال ساخت و دارای تمام امکانات و مشاعات، 500 میلیون تومان و برای اجاره ماهانه آن 45 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که در سال جاری این رقم به 500 میلیون تومان رهن و 65 میلیون تومان اجاره ماهانه رسیده است.

در محله زعفرانیه برای واحدی با 115 مترمربع زیربنا و 17 سال ساخت و دارای استخر، سونا، جکوزی، 300 میلیون تومان رهن و 43 میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر گرفته شده است.

واحدی با 270 مترمربع زیربنا و 6 سال ساخت و دارای تمام امکانات از جمله سالن ورزش، زمین تنیس و سالن بیلیارد، 4 میلیارد تومان رهن و 100 میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر گرفته شده است.

آپارتمانی 150 متری و 5 سال ساخت با 500 میلیون تومان رهن و 60 میلیون تومان اجاره ماهانه پیشنهاد شده است.

زعفرانیه