در جریان تقدیم لایحه بودجه 1403 از سوی شهردار تهران به صحن شورا و با ابلاغ جدول زمانبندی پیشنهادی کمیسیون برنامه و بودجه، بررسی جزئیات این لایحه عصر دیروز در کمیسیون تلفیق بودجه شورای شهر تهران مورد بحث، بررسی و کارشناسی تخصصی اعضا قرار گرفت.

 محمد آخوندی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در پایان این جلسه با اظهار اینکه پس از طرح مباحث تخصصی مقرر شد تا در خصوص سقف بودجه 1403 شهرداری تهران سه سناریو از سوی کمیسیون مطرح شود گفت: سقف بودجه سال آینده بر پایه 135 هزار میلیارد تومان مورد تصویب قرار گرفت که هفته آینده پس از طرح در صحن علنی مراتب تصویب آن عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: پس از تصویب رقم کلی بودجه سال آینده شهرداری در صحن شورا مقدمات بررسی مصارف و درآمد های بودجه مورد بررسی واقع خواهد شد و در این خصوص جلسات با سازمانها، شرکت ها، موسسات،مناطق وواحدهای تابعه شهرداری تهران آغاز خواهد شد تا در نهایت این فرآیند تا ابتدای اسفند ماه تکمیل و پس از طرح در صحن شورا موارد با جزییات به تصویب برسد.

این عضو شورا ادامه داد: در این دوره بررسی بودجه سال 1403 شهرداری تهران، تلاش شده تا حوزه درآمدهای پایدار تمرکز بیشتری صورت گیرد و این اعداد به گونه ای تنطیم شده تا ما بتوانیم ارزش افزوده بالاتری را در این لایحه شاهد باشیم.

آخوندی تصریح کرد: در حوزه درآمدهای ناشی از توسعه شهر پیشنهاداتی که از سوی شهرداری تهران احصاء شد به عدد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد از این رو امیدواریم بتوانیم بودجه متناسب باشهر تهران را به تصویب برسانیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در پایان یادآور شد: در این جلسه سقف مأموریت های 6 گانه شهرداری تهران نیز در بودجه سال آینده مشخص شد.