به گزارش اکوایران، آخرین داده‌های مرکز آمار از بازار مسکن در دی ماه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که متوسط قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به 80 میلیون رسیده است.

در ماه گذشته، منطقه ۱ با متوسط قیمت هر مترمربع ۱۶۶ میلیون تومان، بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط قیمت هر مترمربع ۴۲ میلیون تومان، کمترین قیمت را در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌اند.

بررسی‌ها از بازار مسکن منطقه 18 تهران نشان می‌دهد که در دی ماه سال جاری در این منطقه، 100 فقره معامله صورت گرفته و این منطقه با افزایش تعداد خریداران نسبت به ماه گذشته(92 فقره) و کاهش خریداران نسبت به مدت زمان مشابه در دی 1401 (258 فقره)،‌ روبه‌رو بوده است. قیمت مسکن در منطقه 18، نسبت به سال گذشته حدود 60 درصد افزایش یافته است.

یک واسطه‌گر ملکی در محله شهرک ولیعصر با اشاره به اینکه هم‌اکنون ملک‌های به قیمت با سرعت بیشتری به فروش می‌روند می‌گوید: پس از نوسانات دلار، وضعیت ملک شاهد بازگشت دوباره خریداران شد، البته طبق روال هرساله، نزدیکی به پایان سال نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل افزایش تقاضا در این بازار باشد.

به گفته وی، با بودجه‌ای معادل یک میلیارد و 500 میلیون تومان می‌توان در شهرک ولیعصر، یک آپارتمان حدودا 15 الی 20 سال ساخت با 40 مترمربع مساحت و واقع در طبقه 4، بدون امکاناتی همچون پارکینگ و آسانسور خریداری کرد.

photo_2024-02-13_14-20-03