عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران در نشست خبری که ب در محل باغ نگارستان در منطقه ۱۲ برگزار شد، با بیان اینکه برگزاری این نشست و هم نشینی اصحاب رسانه با سخنگوی شورا و شهرداری اتفاق مبارکی است، اظهار کرد: شهرداری تهران به صورت اساسی و راهبردی خودش را موظف به پاسخگویی به شورای شهر به عنوان نهاد بالادستی و موجد مدیریت شهری می داند و در این حدود ۳۰ ماهی که از استقرار مدیریت شهری گذشته با حداکثر هماهنگی و همراهی راه خود را طی کردیم. 

وی افزود: در موضوع حمل و نقل عمومی می توانیم همکاری و همراهی شورا و شهرداری را ببینیم و ریل گذاری کلیدی که شورا در تصویب بودجه ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ داشت نشان می دهد که در مسیر طی شده اولویت اصلی مردم تهران بحث حمل و نقل عمومی است. 

محمدخانی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره حمل و نقل عمومی توضیح داد: از روز اولی که وارد مجموعه شدیم دغدغه اصلی ما حوزه حمل و نقل بود. به طوری که از روز اول به دلیل وضعیتی که مردم داشتند شرمنده مردم بودیم. در گزارشی که مسئول حمل و نقل مدیریت شهری قبل داشت از انبارهای خالی مترو تا وضعیت نامناسب اتوبوس و ون ها گزارش های متعددی ارائه کردند. ما در این دوره ناوگان ون را به صورت ۱۰۰ درصد فرسوده تحویل گرفتیم و تعداد اتوبوس ها در ۴ سال دوره پنجم مدیریت شهری کاهش یافته بود.

 سخنگوی شهرداری تهران اضافه کرد: درخصوص سال ۱۴۰۲ حتما تلاش های ما هنوز به سرانجام نرسیده اما در مقایسه با گذشته اتفاقات بزرگی رخ داده است. در مقایسه با تمام ۴ سال دوره قبل بیش از سه برابر اتوبوس نو به ناوگان اتوبوسرانی اضافه کردیم که البته هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم. در حوزه اورهال قطارهای مترو برای اولین بار قطارهای دی.سی که از رده خارج بود و تلقی مدیران قبلی این بود که این قطارها اسقاط هستند، انجام شد. به طوری که، با تبدیل این قطارها به قطارهای دی. سی پلاس، در حال حاضر در خطوط در حال فعالیت هستند.

وی بیان کرد: خبر خوب اینکه روز گذشته قرارداد تکمیلی ناوگان حمل و نقل برقی را با شرکت های تولید کننده چینی منعقد کردیم و اولین نمونه های اتوبوس و تاکسی های برقی فردا وارد کشور خواهد شد و در معرض دید اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت. امیدواریم با این فرآیندی که در حال طی شدن است و با همکاری بانک مرکزی از اردیبهشت و خرداد سال آینده ورود این تاکسی ها و اتوبوس ها و ون ها را به شهر تهران شاهد باشیم.

محمدخانی گفت: همانطور که می دانید قرارداد ۲۵۰۰ اتوبوس، ۲۷۵۰۰ تاکسی و ۱۰ هزار ون و ۱۵۰ هزار موتورسیکلت برقی اجرایی شده و اواخر بهار آینده  در تهران شاهد ورود این اتوبوس ها و ون ها و موتور ها به ناوگان حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی درباره اتفاقات مترو در روز گذشته عنوان کرد: در حوزه حمل و نقل و به ویژه مترو موضوعات توسعه ای زمان‌بر است و در قرارداد ما با چینی ها زمان تحویل اولین سری واگن ها ۲۴ ماه بعد است که با رایزنی ها به ۱۴ ماه کاهش پیدا کرد  چرا که واگن ها متناسب با خطوط ریلی و ایستگاه ها به صورت سفارشی ساخته می شود.

وی تصریح کرد: با وضعیت فاجعه باری کار را تحویل گرفتیم و چه بسا اگر کمک شورا و خریدهایی برای انبارهای مترو نبود با وضعیت بدتری مواجه بودیم. درباره وضعیت فعلی نیز حتما خودمان را شرمنده مردم می دانیم و بنده نیز به سهم خودم عذرخواه مردم شریف تهران‌ هستم اما باید مطالبات از مسئولان امر صورت بگیرد و باید از آنها بپرسید که چرا قرارداد ساخت واگن ما ۷ سال معطل ماند و از سال ۹۵ تا ابتدای امسال این ساخت انجام نشد و چرا به سادگی پشت گوش انداخته شد.

محمدخانی همچنین گفت: در سال جاری در بحث اورهال در حوزه مترو باید بگویم تاکنون بیش از دو برابر زمان مشابه دوره قبل اورهال انجام شده است. توسعه، نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل و پیگیری ساخت قطار ملی و خریدها انجام شد و هر ماه در صحن شورا گزارش حمل و نقل  توسط مدیران حوزه‌ مترو و حمل و نقل و شهردار تهران ارائه می شود.

سخنگوی شهرداری تهران درباره مقصر این حوادث در مترو نیز بیان کرد:  درمجموع اگر فرسوده بودن ناوگان و تلاش برای رفع فرسودگی و عقب ماندگی ها را در نظر بگیرید، هر قضاوتی که به عنوان رسانه و نماینده مردم انجام دهید، ما پذیرا هستیم.

وی درباره تسهیلات در نظر گرفته شده برای برقی سازی خودروها، تاکسی ها و ون ها توضیح داد: با طی مرحله نهایی که روز گذشته با طرف های چینی صورت گرفت و با سفری که نماینده بانک مرکزی به چین دارد موضوع وارد فاز عملیاتی خود شده است. طبق این قرارداد صرفه جویی مالی و ارزی خوبی به نفع مردم اتفاق افتاد، هر چند ما یک دوره پرفشار در رسانه ها با علم اینکه منشا این فشار ها را می دانستیم پشت سر گذاشتیم، اما اتفاق خوب و صرفه جویی خوبی در زمینه خریدها برای ناوگان حمل و نقل انجام شد.

وی تاکید کرد: شهرداری همچنان مدعی است که خریدار تولید با کیفیت داخل است و خرید ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس را با بخش داخلی داریم که به صورت ماهیانه با وجود کم و کاستی ها این اتوبوس ها را تحویل می گیریم. 

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران افزود: در مورد واگذاری اتوبوس‌ها و تاکسی ها در حال بحث هستیم که آیا واگذار به افراد شود یا به شرکت ها. در بسیاری از کشورها تاکسی ها متعلق به شرکت هاست و دو یا سه نفر روی آن کار می کنند. کار کردن یک نفر روی آن در زمان دلخواه خود، متناسب با نیاز شهروندان نیست.

محمدخانی در مورد آخرین وضعیت پروژه پل بعثت و پروژه دوگاز نیز اظهار داشت: در باره آن دو پروزه هر دو این پروژه ها فاز مطالعاتی خود را پشت سر گذاشته و ابتدای سال آینده کلنگ فاز اول آنها زده می شود. فاز اول پروژه دو گاز در انتهای سال اینده انجام می شود و در مورد پل بعثت بسته به نوع اجرا شاید تا اوخر سال آینده یا اوایل سال ۱۴۰۴ نیز طول بکشد چرا که چند گره ترافیکی را برطرف و دو چراغ قرمز در این محدوده را حذف خواهد کرد. 

سخنگوی شهرداری تهران در ادامه مجددا درباره اورهال واگن ها و پله برقی های مترو سخن گفت و یادآور شد: پشت برگه قبوض عوارض یک گزارش شفاف و مختصر درباره سالها و ماه های گذشته ارائه شده و آمده که میانگین سالانه تعداد واگن های متروی بازسازی شده از سال ۹۰ تا ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ حدود ۳۷ واگن بوده است، اما میانگین آن در دوره جدید ۱۳۳ واگن بوده که حدود ۲۶۰ درصد افزایش اورهال داشتیم. اما فرسودگی ناوگان مورد توجه و زمانبر است. نمی خواهیم با این عدد و رقم مشکلات را توجیه کنیم اما در کنار آن نباید اتفاقاتی که در حال رخ دادن است را زیر سوال ببریم. ضمن اینکه در دوره قبلی قطارهای ای.سی اورهال می شد و ما سراغ کارهای سخت تر رفیتم و قطارهای از رده خارج شده دی. سی را اورهال کردیم. 

وی اضافه کرد: در مورد ایده شهردار ویژه بازار باید اعلام کنم که این ایده برای بخش های مختلف در شهرداری در حد بررسی و کارهای پژوهشی مطرح شده به طوری که در جاهایی مثل محدوده خیابان انقلاب و ری نیز این بحث ها وجود دارد. طبعا اگر شورا این موضوع را تبدیل به یک رویه الزام آور کند، شهرداری تابع است. 

محمدخانی با بیان اینکه موضوع تاکسی های شناور نیز در حال مطرح شدن است، گفت: در مورد ناوگان حمل و نقل عمومی در کنار برقی سازی، نحوه حرکت آنها در مسیرها هم مطرح است که اولویت ما در این بخش، هوشمندسازی است. به طوری که در نرم افزار شهرزاد در حال رخ دادن با شاتل تاکسی است. در سکوهای نرم افزاری کاری که شکل داده می شود این است که به صورت هوشمند مشخص می شود که مسیرهای پرتردد کجاست تا تاکسی ها را برای همین خطوط اختصاص دهند و بنابراین توسعه شاتل تاکسی اولویت است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در ادامه درباره شایعه مرگ یک زن کارتن خواب که در رسانه های معاند خارج از کشور مطرح شده عنوان کرد: اصل این خبر طبق پیگیری‌های انجام شده از نهادهای مرتبط تایید نشد. در دو سه شب منتهی به انتخابات یک همراستایی بین رسانه های معاند و برخی رسانه های اپوزوسیون داخلی انجام شد و انواع اخبار  و بحران ها را در تهران در این رسانه ها مطرح کردند. 

وی تاکید کرد: ۵ شب سرد متوالی را در تهران سپری کردیم که هر شب ۳۰ گشت امداد ما به صورت فعال در شهر برای جمع آوری معتادان حضور داشت. با وجود این گشت ها ۳۰ درصد گرمخانه های ما خالی بود و علت آن این بود که معتادان را به کمپ های ماده ۱۶ منتقل کردیم و در آنجا سرویس دهی می شدند. درواقع افزایش ظرفیت اسکان ماده ۱۶  باعث شد گرمخانه ها ظرفیت بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: درخصوص نگهداری معتادان متجاهر، تخت خالی به اندازه کافی داریم و هیچ مشکلی به لحاظ نگهداری آنها در شرایط استاندارد وجود ندارد.

محمدخانی اظهار کرد: در بحث انتخابات و تخلفات در این زمینه هرگونه استفاده از بیت المال و اموال شهرداری برای تبلیغات هر جریان سیاسی خط قرمز شهردار تهران بود و شاید در هیچ دوره ای به این اندازه این ملاحظات وجود نداشته است. اگر احساس می شد فردی تصمیمی برای این کار دارد تذکر داده می شد. کما اینکه در جلسه شام انتخابات، استاندار و فرماندار و دستگاه های نظامی و انتظامی از شهردار و مجموعه شهرداری بابت کمک به برگزاری پرشور و سالم انتخابات تشکر کردند.

سخنگوی شهرداری تهران یادآور شد: در حوزه نگهداشت و بحث پسماند، ۱۵۰ پیمانکار پسماند در شهر تهران داشتیم و خود این مسأله باعث کم شدن نظارت شهرداری و کندی خدمت رسانی می شد. یک اتفاق خوب در این دوره افتاد و آن این بود که ۱۵۰ پیمانکار خرد به ۱۴ پیمانکار بزرگ با سابقه روشن و نظارت پذیر تبدیل شد. 

وی در خصوص برون سپاری خدمات در مجموعه شهرداری نیز افزود: تا جای ممکن دنبال برون سپاری خدمات هستیم اما اصل برای ما کیفیت خدمات است مثلا در حمل و نقل یک سری جاها ممکن است برون سپاری آسیب برساند و اگر ببنیم جایی ممکن است در مجموعه شهرداری خدمات باکیفیت تر ارائه دهیم همین روال را طی خواهیم کرد. 

محمدخانی در خصوص مساله به کارگیری اتباع توضیح داد: در بحث پسماند یکی از مسائل ما مساله اتباع است. سختی های آنها را متوجه هستیم ولی به عنوان یک پدیده جدی بابت اتفاقات یکی از کشورهای همسایه موج ورود اتباع را داشتیم . یکی از معضلات ما در ۱۵۰ پیمانکار پسماند استفاده از اتباع و کودکان اتباع بود. بنابراین اگر بحث استخدام در سازمان پسماند طرح شده قرار است جایگزین ظرفیتی شود که در صورت خروج اتباع از این وضعیت انجام می دهیم. با نظارت دقیق تر و عدم استفاده از اتباع ظرفیت خالی ایجاد می شود که می توان از این افراد استفاده کرد. 

سخنگوی شهرداری تهران در ادامه بیان کرد: در مورد خیابان ۳۰ تیر و دیگر فضاهای مشابه، گاهی در خیلی از مدل های مدیریت ایده ها را ناقص انجام می دهیم و ابتدای امر مردم را درگیر می کنیم. موضوع حمل و نقل و حفاظت از بخش های قدیمی در همه شهرها وجود دارد که یکی از آنها ممنوعیت تردد خودروهای شخصی است و باید مسیرهای جایگزین در نظر گرفته شود ، اما ما مثلا سنگفرش ها را ابتدا انجام می دهیم. آقای زاکانی تأکید دارد اگر قرار است کاری انجام دهیم ابتدا همه بخش های مرتبط با شهرداری و سایر بخش ها انجام شود و بعد به مردم زحمت دهیم. در موضوع ۳۰ تیر چند مدل متفاوت تست شد تا ترمیم سنگفرش ها اتفاق بیفتد و برای سال آینده یکی از این مدلها اتفاق می افتد.

وی درباره افرایش رقم اعتباری کارت متروی خبرنگاران برای سال آینده نیز توضیح داد: می توانیم تا حد محدودی ظرفیت کارت بلیت و طرح ترافیک را برای خبرنگاران در سال آینده افزایش دهیم. همه مسیر درخواست طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاری با نرم افزار شهرزاد انجام می شود و یک زبانه به نرم افزار شهرزاد ویژه خبرنگاران اضافه می شود و این اجازه از طرف شورا برای افزایش ظرفیت برای خبرنگاران داده شده است. 

محمدخانی عنوان کرد: در موضوعات متعدد شهرداری توسط شورا مورد سوال واقع می شود و جواب می دهد. در بحث زباله و دیگر موضوعات باید رویکرد علمی تر و دقیق تری در حوزه ژورنالیسم داشته باشیم چرا که در انتها بیشتر به نفع مردم خواهد بود. در همه جای دنیا و نرم های مدیریتی یک درصد خطا قابل پذیرش است و حتی این میزان را تا ۵ درصد هم در نظر می گیرند که باید این خطاها بعد از مشخص شدن اصلاح شود. بر همین اساس ما ۵۰ هزار مخزن زباله در شهر داریم و یک درصد از این تعداد ممکن است مشکلی داشته باشد و شاید در لحظه پر شود که یک درصد آن به ۵۰۰ مخزن زباله می رسد اما نمی توان عملکرد شهرداری را درباره مابقی آنها در نظر نگرفت.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران تاکید کرد: همچنین ۱۲۰۰ پله برقی فعال در مترو در خطوط ۷ گانه داریم که یک درصد آن ممکن است در روز دچار وقفه شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. بنابراین طبیعی است ۱۲ پله برقی در روز به مشکل بخورند در همه جای دنیا این مساله در مدیریت وجود دارد.

وی در پایان گفت: روزی که مدیریت شهری را تحویل گرفتیم ۷۵۰۰  تا حداکثر ۸ هزار تخت برای معتادان متجاهر آماده بود که درباره استاندارد بودن آن نیز بحث وجود دارد. اکنوم اما تعداد تخت های ما با استاندارد های کامل از ۲۰ هزار تخت گذشته است، اما باید از نهادهای مرتبط با موضوع آسیب‌های اجتماعی بپرسیم که چرا تخت های خالی این مراکز پر نمی شود.