به گزارش اکوایران، شیراز به عنوان یکی از شهرهای گردشگری مهم در ایران، از اقامتگاه‌های مختلفی از جمله سوئیت‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی برخوردار است. در کنار اقامت‌گاه‌های دارای بافت قدیمی، سوئیت‌های لوکس و مدرن نیز در مناطق مختلف شهری مانند مرکز شهر، نزدیک به اماکن تاریخی معروف، و در حومه شهر قرار گرفته است.

برای اجاره روزانه این واحدها، قیمت‌ها و امکانات متفاوتی بسته به موقعیت و امکانات موجود تعیین شده است؛ که البته این قیمت‌ها در ایام نوروز نسبت به ایام عادی چند برابر است.

برای مثال، هزینه یک شب اقامت در سوئیت دو خوابه و 110 متری با ظرفیت 5 نفر، در ایام عادی یک میلیون و 400 هزار تومان است که در ایام تعطیلات نوروز به 4 میلیون و 800 هزار تومان افزایش یافته است.       

یا برای سوییتی دیگر با 110 مترمربع زیربنا و حداکثر ظرفیت 7 نفر، در روزهای عادی 700 هزار تومان و در ایام تعطیلات، 2 میلیون و 300 هزار تومان تعیین شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی با توجه به ارزانتر بودن نرخ اجاره هر اتاق و تخت، از استقبال برخی گردشگران قرار گرفته است؛ اتاقی 10 متری و با ظرفیت حداکثر 3 نفر، در ایام نوروز،  یک میلیون و 900 هزار تومان و در ایام عادی 750 هزار تومان اجاره روزانه داده می‌شود.

در مجموع، در شیراز حداقل مبلغی که برای اقامت روزانه اقامت‌گاه‌های بوم گردی تعیین شده از حدود 500 هزار تومان و حداقل مبلغی که برای اجاره سوییت، حدود یک 700 هزار تومان است که البته باید در نظر گرفت که با این مبلغ انتظار امکانات چندانی را نباید داشت.

5+5