علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از فضاهایی که نیاز عموم مردم را جبران می‌کند، مسجد است، گفت: در جریان ساخت مسجد در بوستان قیطریه نه درختی قطع می‌شود و نه اتقاقی می‌افتد. یک ساختمان قدیمی در بوستان در حال تبدیل به مسجد است و به اقتضای نیاز پارک سایر ظرفیت‌ها نیز دیده شده و مباحثی که مطرح می‌شود عملاً هیاهو برای هیچ است.

وی با بیان اینکه در مورد خانه‌ها و درختانی که در اطراف بوستان وجود دارد، موارد عجیبی مطرح می‌شود و ما تعجب می‌کنیم، یادآور شد: فضای مورد نظر یک ساختمان روشویی است که در سایر بخش‌های بوستان نیز وجود دارد و در حال تبدیل به یک مکان قابل استفاده است. این یک روش برای این پارک و سایر پارک‌هاست.

زاکانی تأکید کرد: این یک کارکرد ویژه است که از بین دو هزار و ۴۰۰ بوستان شهر، در بوستان‌هایی که فرامنطقه ای هستند و اجازه داده می‌شود و درختی به دنبال آن قطع نمی‌شود، ایجاد شود.

شهردار تهران با بیان اینکه امسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار درخت کاشته شده است، خاطرنشان کرد: هیچ درختی قطع نشده و قطع نخواهد شد.

 عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم  در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت مسجد در بوستان قیطریه، اظهار کرد: آنچه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به منطقه یک شهرداری اعلام کرده ملاک مواضع وزارتخانه است.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به پیشینه تپه قیطریه باید ساخت مسجد در این بوستان با حضور کارشناس وزارت میراث فرهنگی جلو برود، یادآور شد: بنده در رابطه با ساخت مسجد در پارک در ۶ تا ۷ سال قبل در پست‌های اینستاگرامی نظر شخصی داشته‌ام و اسناد آن موجود است، اما حق ندارم نظر شخصی خود را اعلام کنم و بنده و شهردار عضو هیئت دولتیم و هرگونه تبصره و نظری داشته باشیم به نظر خود ترجیح می‌دهیم.

ضرغامی همچنین تصریح کرد: بنده هرگونه نظری داشته باشم به شهردار اعلام می‌کنم و بحث ما نظر شخصی نیست؛ به هرشکل وزارت میراث فرهنگی وظایف خود را با حفظ دستورالعمل‌ها پیش می‌برد.