جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در دویست و سی یکمین جلسه شورای شهر تهران و پس از ارائه گزارش معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و با اشاره به مجوز ترک تشریفاتی که شورای  شهر به شهرداری تهران داده است گفت: در آخرین روزهای سال گذشته شورای شهر تهران مجوز ترک تشریفات ۲ میلیارد یورویی را به شهردار تهران داد تا در بستر آن شهرداری بتواند خریدهای لازم در حوزه تاکسیرانی، اتوبوسرانی، سیستم‌های حمل و نقل هوشمند شهری و به طور کلی خریدهای لازم در حوزه حمل و نقل عمومی را انجام دهد. 

وی ادامه داد: در زمان تصویب مجوز ترک تشریفات، معاون مالی شهرداری تهران اعلام کرد که به دلیل  محدودیت زمان و بیم از دست رفتن فرصت،  نمی‌توان به جزئیات ورود پیدا کرد. اما اکنون که فرصت  پیش آمده  باید جزئیات این مجوز مشخص شود تا هم ابهامات و سوء تفاهمات رفع شوند و هم بتوانیم در فرصت یک ساله باقیمانده  کارهای قابل قبول از نظر همشهریان عزیز را انجام دهیم. 

تشکری هاشمی با بیان اینکه چند مرتبه در صحن  شورا خواهش کردم تا پیش از بهره‌برداری از خط پرند، مسائل حقوقی آن با دولت حل و فصل شود اظهار کرد:  در حال حاضر شهرداری تهران نیرو، امکانات، هزینه‌های نگهداشت و بهره‌برداری را  برای مسیری پرداخت می‌کند که دولت می داند که  هیچ ارتباطی به شهرداری تهران ندارد و اکنون علیرغم اینکه ماه‌ها از افتتاح این خط می‌گذرد هنوز مسائل حقوقی آن باقی مانده‌اند. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران درخصوص خط پرند ادامه داد: برای تکمیل این پروژه به جز ناوگان، به منابع مالی بسیاری احتیاج داریم که تامین آن  با رویه فعلی به ۱۵ سال زمان احتیاج دارد و این به هیچ وجه قابل قبول نیست زیرا باید هرچه سریعتر ناوگان، مخابرات، ایستگاه‌های بین راهی، سیگنالینگ و غیره تامین شوند. 

وی تصریح کرد: عدد مسافران مترو به دو میلیون مسافر در روز رسیده است که این نتیجه تلاش خوب شرکت مترو در خدمات مطلوب می باشد اما از آنجایی که اتوبوسرانی مکمل مترو است؛ برای رسیدن به ظرفیت واقعی مترو، نیاز داریم شبکه‌های تکمیلی را  از طریق ناوگان اتوبوسرانی کامل کنیم. 

تشکری هاشمی با اشاره به اعتبارات شرکت مترو تهران گفت: تقریباً ۲۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌ای برای شرکت بهره‌برداری مترو تخصص یافته اما  تا پایان سال گذشته 880 میلیارد تومان آن محقق شد، انتظار ما این است منابع به نحو شایسته مورد بهره‌برداری قرار گیرند. البته دوستان در توجیه گفته اند قراردادهایی بسته شده اما انتظار ما این است که تا پایان سال مالی، قراردادها به نتیجه برسد. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران درخصوص موضوع ماده 12 و مبالغی که دولت باید از محل صرفه جویی در بنزین به شهرداری تهران بدهد؛ گفت: دولت مکلف است  مبالغی را به شهرداری‌ها پرداخت کند. تا پیش از این دوره  حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت  پرداخت شده  است اما در این دوره هنوز منابعی در  داده نشده است، دولت موظف بود در سال ۱۴۰۱ مبلغ  ۵۰۰ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان  به شهرداری‌ پرداخت می‌کرد  و این شاه کلید کمک به حمل و نقل عمومی  است که عملاً محقق نشده. 

وی ادامه داد: آقای زاکانی در جلسه‌ شورای شهر تهران  اعلام کرد که ۵۰ درصد هزینه‌های خرید تاکسی برقی را از همین محل می‌دهد. اما ما مشاهده می‌کنیم در تبلیغات تاکسیرانی هنوز هیچ خبری از ماده ۱۲ نیست و بودجه‌ای که دولت برای مترو تهران داده است؛ تقریباً معادل ۵۰ متر ساخت در سال است. امیدواریم در این رابطه نیز با توجه به حضور آقای زاکانی در هیئت وزیران اهتمام بیشتری شود. دلخوشی ما این بود که در کنار اقداماتی که در شهرداری تهران انجام می‌دهیم؛ دولت نیز به وظایف خود عمل کند. 

تشکری هاشمی درباره قراردادهای اتوبوسرانی گفت‌: هنوز متوجه نشده ایم  در حوزه اتوبوسرانی با طرف  خارجی قرارداد بسته شده یا خیر. این موضوع، صفر و یکی است و هیچ حد وسطی ندارد. باید صراحتاً گفته شود. اگر قراردادی بسته شده؛ برنامه زمانبندی آن به چه ترتیب و شکلی است و اگر هنوز منعقد نشده؛ باید مشکلات آن گفته شود. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به خرید اتوبوس‌ها گفت: به یاد داریم آقای شهردار در  جلسه شورای شهر اعلام کرد که ظرف چهار ماه، اتوبوس‌ها را می‌آورد که البته حرف درست و تخصصی بود. اما هنوز با گذشت زمان زیادی از این صحیت، تردید داریم که آیا این قراردادها منعقد شده است یا خیر. 

وی درخصوص ون های شهرداری تهران گفت:  گفته شد ۱۹۱ ون برای کمک به تاکسیرانی شهر تهران تحویل گرفته شده است اما سرنوشت این  ون ها  مشخص نیست و اکنون نیز پس از پیگیری‌های متعدد متوجه شده‌ایم  از این تعداد ون هنوز حدود ۴۰ دستگاه، شماره گذاری نشده است. 

تشکری هاشمی افزود: آنطور که متوجه شده‌ایم تعدادی از ون ها به شرکت توسعه تجارت شهر که از ماهیت آن خبر نداریم و نمی‌دانیم که برای چه موضوعی ایجاد شده؛ داده شده تا از طریق  اپلیکیشن شهرزاد، به جابجایی مسافران بپردازد. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران گفت: این شرکت درحالی به جا به جایی مسافر می‌پردازد که متوسط جابجایی آن  در شهر تهران، ۱۹ و نیم نفر  به ازای هر دستگاه ون بوده است. اگر حتی با یک موتور سیکلت هم مسافرکشی می‌کردند؛ شاید بیش از این تعداد می‌توانستند مسافران را جابجا کنند. مردم ما به شدت از کمبود حمل و نقل عمومی در رنج هستند.