به گزارش اکوایران ،ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در دویست چهل و پنجمین جلسه شورا در جریان بررسی گزارش حسابرسی سازمان فاوا شهرداری تهران برای سالهای مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با بیان اینکه مشکلات موجود در این سازمان آشفتگی های زیادی ایجاد کرده است، اظهار کرد: مایه تأسف است که یکی از سازمان های اصلی فناوری اطلاعات کشور به این حال و روز افتاده و این مورد اعتراض جدی ماست. من در اعتراض به این وضعیت قطعا به بندهای تکلیفی سازمان رأی نخواهم داد.

مهدی اقراریان، رئیس کمیته نظارت شورا با تاکید بر اینکه باید در پایان سال سوم شورا، برای سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران چاره‌ای بیندیشیم؛ اظهار داشت: در خصوص عملکرد این سازمان ابهاماتی وجود دارد که پیش از این نیز در این باره گفته‌ایم.  به عنوان مثال جایگزینی سامانه «تهران من» با سامانه «شهرزاد»، شهروندان تهرانی را با چالش مواجه کرده و آنچه ما در این باره گفته‌ایم؛ بی‌نتیجه و بی‌اثر بوده است و هیچ تدبیری برای این حوزه اندیشیده نشده است. لذا درخواست می‌شود همانند مجموعه توسعه فضاهای فرهنگی، در اینجا نیز کمیته‌ای تشکیل شود که فراتر از موضوع حسابرسی، این مسائل را مورد بررسی قرار دهد و با توجه به اهمیتی که دارد در شورا نیز پیگیری شود.

اقراریان در ادامه با بیان اینکه یکی از شعارهای شهردار تهران موضوع هوشمندسازی بود؛ گفت: از شعارهای شهردار تهران، هوشمندسازی بود. توضیح داده شود که این برنامه تا چه اندازه محقق شده و در حال حاضر چه وضعیتی دارد. این‌ها دغدغه‌ها و نگرانی‌های شهروندان تهرانی است و ما مرتب به عنوان نمایندگان مردم با سؤالات اینچنینی مواجه هستیم. امیدوارم تا پایان انتخابات شاهد آن باشیم که شهردار تهران نسبت به مسائل و موضوعاتی که دغدغه و وظیفه اصلی شهرداری تهران بوده اهتمام بیشتری داشته باشد و پیشنهاد می‌شود علاوه بر تشکیل کمیته، جلسه‌ای با حضور شهردار تهران برگزار شود تا وضعیت حوزه فناوری و وضعیت این حوزه در این سازمان تعیین تکلیف شود.

وی افزود: در ابتدای این دوره در خصوص سازمان فناوری‌های نوین، رأی گیری و اعلام موافقت شد اما این موضوع همچنان در بلاتکلیفی است. دوره رو به اتمام است و علیرغم شعارهای شهردار تهران ما همچنان با شعارهایی در این زمینه مواجه هستیم که امیدواریم این ابهامات در اسرع وقت با حضور شهردار حل و فصل شود چرا که این موضوعات، فراتر از حیطه اختیارات مدیرعامل سازمان است. بنابراین حضور و ورود شهردار به این حوزه الزامی است تا پاسخگوی آن بخش که برای شورا مبهم است؛ باشد.

 در ادامه مهدی چمران، رئیس شورا در توضیحاتی تکمیلی بیان داشت: لازم به ذکر است که اعضای هیئت مدیره این سازمان هنوز تکمیل نشده است؛ بنابراین امکان تشکیل جلسات وجود ندارد. پس از حمله هکری، این سازمان دچار کمی آشفتگی شده و هنوز سازمان فاوا با مشکلاتی در زمینه در چالش است. گاهی برای حل مشکلات مجبوریم مدتها منتظر اقدام فاوا بمانیم که این امر سبب شده در برخی موارد بدون ورود فاوا کارها انجام شود، چرا که اگر بخواهیم منتظر فاوا بمانیم؛ دوره تمام شده و برنامه‌ها عملیاتی نمی‌شود. جایگزینی متعدد مدیرعامل‌ها و روی کار آمدن افراد متعدد در ایجاد این مشکل بی‌تأثیر نبوده است.

وی در ادامه تأکید کرد: هوشمندسازی از موارد برنامه چهارم شورا و موارد مورد تأکید، بعد از مسئله ترافیک بوده است که اقدامی بسیار ضروری است و در همه زمینه‌ها خلاء آن احساس می‌شود. امیدواریم هرچه زودتر این پیشنهاد عملیاتی شود چرا که این سامانه بهترین راه برای سرعت بخشیدن به انجام کارهاست.

مهدی اقراریان رئیس کمیته حقوقی شورا با بیان اینکه هرچه ما تاکنون در مورد این سازمان تذکر داده ایم بی نتیجه بوده و تدبیری برای آن اندیشیده نشده است، خاطرنشان کرد: باید برای حل مشکلات این سازمان کمیته ای تشکیل شود تا مشکلات آن را مورد بررسی قرار دهد.

وی ادامه داد: یکی از شعارهای شهردار تهران هوشمندسازی بوده و سوال ما این است که هوشمندسازی تا چه اندازه در سطح شهر پیاده سازی شده است؟ امیدواریم با پایان انتخابات در هفته آینده، شهردار تهران به این دغدغه ها که جزء برنامه های اصلی ایشان بوده، رسیدگی کند و وضعیت حوزه فناوری و این سازمان تعیین تکلیف شود.

اقراریان با بیان اینکه در ابتدای این دوره به سازمان فناوری های نوین رأی دادیم و هنوز بلاتکلیف است، یادآور شد: علیرغم شعارهایی که شهردار تهران داده هنوز با ابهاماتی روبه رو هستیم که باید به آن پاسخ داده شود. مسائل فراتر از مدیریت مدیرعامل سازمان است.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران با اعلام اینکه هنوز اعضای هیئت مدیره این سازمان تکمیل نشده است، اظهار کرد: بر اساس گزارش حسابرسی هنوز سازمان دارای سرپرست است نه مدیرعامل.

وی با بیان اینکه سازمان فاوا پس از حمله سایبری دو سال پیش به کلی به هم ریخت و هنوز سامان نیافته است، یادآور شد: برخی سازمان ها به ما نامه ارسال می کنند که مسائل مربوط به فاوا پیگیری شود و ما نامه نگاری می کنیم و به نتیجه نمی رسد. وقتی در شورا تصمیم گیری می شود حراست نمی تواند بگوید ما تأیید نمی کنیم و یا سازمان فاوا اقدام نکند.

چمران همچنین تصریح کرد: بنده در هر موقعیتی گوشه و کنایه ای به سازمان فاوا می زنم که نمونه آن در محلات است و گفتیم خودشان برای نظام نامه محلات اقدام کنند چون به امید به فاوا نمی توانند کاری پیش ببرند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه هنوز مشکلات فاوا به رغم اینکه ما در برنامه چهارم توسعه به آن به عنوان یکی از چهار اصل مهم با محوریت هوشمندسازی توجه ویژه داشتیم، به نتیجه خاصی نرسیده است، گفت: اگر مشکلات حل نشود ناچاریم جلساتی با حضور شخص شهردار تهران و دیگر بخش ها برگزار کنیم تا مشکلات این سازمان برطرف شود و ببینیم باید چه کار کنیم تا سازمان فاوا درست شود.

وی افزود: ما به تاکسیرانی، اتوبوسرانی و صدور پروانه ایراد می گیریم و همه از فاوا نام می برند و مشکلات زیادی به این سازمان ختم می شود که باید برطرف شود.

حبیب کاشانی خزانه دار شورای شهر تهران با اشاره به بندهای تکلیفی این سازمان و ضرورت تعیین تکلیف این بندها در مدت یک ماه، گفت: سازمان موظف است نسبت به تعیین تکلیف وضعیت مالیاتی، رعایت استانداردهای حسابداری و افشای اطلاعات در صورت های مالی، تعیین تکلیف مطالبات از سازمان ها و شرکت ها و تعیین تکلیف قراردادها با ذینفعان از جمله تهران من، رعایت مفاد اساسنامه اقدام کند.

وی با بیان اینکه مشکل مدیرعامل سازمان نیست، گفت: ما بعد از هجمه سایبری هنوز نتوانسته ایم به وضعیت مناسبی برسیم. یا خدمات ضعیف است و یا مدیرعامل برای این کار ساخته نشده است.

علی اصغر قائمی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با بیان اینکه اگر بناست به بندهای تکلیفی رأی دهیم باید موارد مربوط به ردیف های بودجه ای نیز لحاظ شود، اظهار کرد: واقعیت این است که مدیرعامل سازمان فاوا مسلوب الاختیار است و دیگران در این سازمان تصمیم گیری می کنند و دست مدیرعامل بسته است و ریشه آن به تصمیم گیری های کلان برمی گردد.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا نیز با بیان اینکه یکی از مشکلات مربوط به فاوا در سازمان های زیر نظر معاونت خدمات شهری دیده می شود، خاطرنشان کرد: بنده از مشکلات این سازمان ناامید شدم و مسائل آن را دیگر پیگیری نمی کنیم چراکه فایده ای ندارد و بهبودی را شاهد نخواهیم بود.

سعید جهانی سرپرست سازمان فاوا شهرداری تهران نیز گفت: در سال ۱۴۰۲ تکلیف درآمدی سازمان روشن شده و به صفر رسیده است. نظام خدمات پرداخت هماهنگ در سازمان از ابتدای سال ۱۴۰۳ استقرار یافته و مشکلات آن مرتفع شده است.

وی با بیان اینکه کارت بلیت نیز گزارشات حسابرسی سالهی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ تکرار شده است، اظهار کرد: تمام مبالغ دستگاه های شارژ کارت بلیت ها از سال گذشته به حساب شهرداری تهران واریز و در این حساب ذخیره می شود و بخشی از مشکلات مربوط به این بند در گزارش حسابرسی امسال حذف خواهد شد.

جهانی با بیان اینکه برخی اتوبوس ها و ایستگاه ها دستگاه کارتخوان ندارند که متولی آن سازمان فاوا نیست و متولی آن سازمان های خدماتی حوزه حمل و نقل هستند، اظهار کرد: اگر نرم افزار دستگاهی کار نکند، متولی آن سازمان فاواست اما اگر شبکه قطع باشد، متولی آن اتوبوسرانی است.

وی همچنین تصریح کرد: میزان ذخیره مانده در حساب شهرداری تفاوت چشمگیری نسبت به سالهای قبل داشته و گزارشات آن در سازمان اتوبوسرانی و شرکت بهره برداری مترو موجود است.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران با بیان اینکه از منظر حسابرسی بسیاری از مشکلات در گزارش سال ۱۴۰۲ رفع شده است، تأکید کرد: تنها مشکلات مربوط به کارت بلیت باقی مانده بود که برطرف شده و در گزارش حسابرسی سال ۱۴۰۳ از بندهای تکلیفی خارج خواهد شد. ما این آمادگی را داریم که در جلسه ای اقدامات سازمان، علت انتقال خدمات از سامانه تهران من به شهرزاد و دیگر موارد را توضیح دهیم.

وی با بیان اینکه مصوبه ای در شورا در خصوص خدمات غیرحضوری داشتیم، یادآور شد: کارگروهی ذیل این موضوع تشکیل شد و موارد مربوطه را در این حوزه بررسی کردیم. هر اقدامی که جنبه حاکمیتی ندارد و جنبه برون سپاری به مجموعه ای دیگر دارد، پیگیری شده که با سازمان بهشت زهرا، سازمان آتش نشانی و دیگر مجموعه ها این امور را دنبال می کنیم.

جهانی با تأکید بر اینکه بسیاری از سامانه هایی که الزامی ندارد صرفاً در فاوا امور آن دنبال شود، به سازمان های مربوطه منتقل خواهد شد، گفت: در بخش زیرساخت و شبکه تا حدی که در توان سازمان فاواست، امور را پیگیری می کنیم. در سال گذشته هزار مورد سخت افزار در شرکت ها و سازمان ها خریداری شد و در بودجه سال ۱۴۰۳ مناطق نیز تأمین این زیرساخت ها در حال انجام است و ما ناظر فنی آن هستیم.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران ادامه داد: مشکلات بخشی از سامانه ها به گذشته برمی گردد و ریشه ای است که اقدامات را آغاز کرده ایم اما هزینه بر و زمان بر است و به تدریج برطرف می شود.

وی با بیان اینکه سازمان هیئت مدیره دارد و چهار نفر در آن عضو هستند، تصریح کرد: جلسات هیئت مدیره هر هفته تشکیل می شود و تنها در شهریور و مهر و آبان سال ۱۴۰۰ که اوایل تشکیل این دوره بود، جلسات تشکیل نشد و مابقی جلسات کاملا تشکیل شده است.

محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه سازمان فاوا مجموعه ای مهم است و می توان جلساتی را برگزار کرد و موضوعات را به صورت شفاف پاسخ داد، تصریح کرد: در جلسه شورا صورت حساب مالی بررسی می شود و می توان در جلسات جداگانه موارد را بررسی کرد. برخی از ایرادات برطرف شده اما چون گزارش سال ۱۴۰۱ امروز قرائت می شود ناچاریم این بندها را مطرح کنیم.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه گوش دادن و نظر دادن در مورد حسابرسی با نظر دادن در مورد کل پیکره فرق دارد، گفت: به جای کنایه زدن در مورد برخی موضوعات، ما به عنوان نماینده مردم که اختیار وسیعی داریم می توانیم در جلسات پرسش کنیم و پاسخ بگیریم البته به شرطی که شرکت کنیم. در مورد قرارداد چین نیز که دسته گل هایی با برخی مصاحبه ها به آب داده شد، در جلسات شرکت نکردند.

وی افزود: ما اینجا زمان می گذاریم که اتفاقات اصلاح شود و رئیس شورا جلسه برگزار می کنند تا بدون حاشیه موارد بررسی شود اما ما در شورا مسائلی را مطرح می کنیم که جایگاه آن شورا نیست.

مهدی اقراریان رئیس کمیته حقوقی شورا با بیان اینکه آقای قائمی موردی را مطرح کرد و بنده سوال پرسیدم و متلک و کنایه ای مطرح نبود، اظهار کرد: گفتند در جلسه مربوط به قرارداد چین، آقای زاکانی در جلسه حضور خواهد داشت اما به دلایلی حضور نداشت و به همین دلیل بنده نیز حاضر نشدم. بنده پیش از آن با معاون صحبت کرده بودم و مصاحبه کردم که برخی ابهامات برطرف شده است.

چمران رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه قرار نبود شهردار در جلسه حاضر باشد و قرار بر حضور معاون شهردار بود و اینکه برای برگزاری این جلسه بنده دعوت کرده بودم نه شهردار، گفت: کسانی که در این جلسه شرکت نکرده بودند کم لطفی کردند.

گزارش حسابرسی سازمان فاوا شهرداری تهران برای سالهای مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با حداکثر آراء موافق تصویب شد.دراین جلسه گزارش حسابرسی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هم مورد بررسی قرار گرفت .

محمد آخوندی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در جریان بررسی گزارش حسابرسی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با بیان اینکه مشکلاتی در بندهای تکلیفی وجود دارد؛ اظهار کرد: در حسابرسی های سالهای قبل این شرکت، موارد مورد حسابرسی "مردود" اعلام شده بود. ما جلسات متعددی با مسئولان این شرکت حول محور توسعه فضای فرهنگی برگزار کردیم و شورا هم برای حل مشکلات این مجموعه، به خصوص در مولفه های مربوط به پروژه هایی که مردود اعلام شده بود تلاش های بسیاری صورت داد. از این رو باید توضیح داده شود که چه اقدامی برای رفع این مشکلات صورت گرفته است.

 رئیس کمیته گردشگری شورا با بیان اینکه اگر قرار است اقدامی انجام نشود دیگر نیازی به مطرح کردن موارد نباشد؛ خاطرنشان کرد: ما در دوسال گذشته برخی مباحث را مطرح کردیم و قرار بر این بود پاسخ به تذکراتی که در بررسی گزارشات حسابرسی سالهای قبل داشتیم، ارائه شود اما هیچ پاسخی داده نشد و حالا ما شاهد این هستیم که گزارش دیگری غیر از پاسخ به تذکرات قبلی ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه این شرکت یکی از شرکت های مهم و اثرگذار در حوزه زیرساخت های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری بود با عملکرد و رویکرد درستی طراحی شده و امور آن به تدریج جلو می رود اما گزارشات حسابرسی نشان می دهد که ۶ سال است شرکت رها شده است گفت: اینکه چنین شرکتی با این عظمت طراحی شده جای بسی تاسف است که هیئت مدیره این شرکت در ادوار مختلف به ثبت نرسیده و مشکلات به این دلیل است که هیئت مدیره نداشته است.

این عضو شورا افزود: باید دید اگر ترک فعلی در امورات جاری این شرکت چه در امور مالیتی، تامین اجتماعی، دعاوی حقوقی و یا ثبت هیات مدیره ها منجر شده باید مورد بررسی و اقدام واقع شود مضافاً بر اینکه دوستان ما در شهرداری باید ثبت هیئت مدیره شرکت ها را پیگیری کنند؛ شورا می تواند برای موضوعات خاص ورود کند؛ دوستان ما در مورد پروژه البرز لشگرک ورود کردند و مشکل ۵۰۰ خانوار این محدوده با همکاری شورا و تخصیص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: بایئد مسئولین مربوط گزارش دهند که آیا این اعتبار محقق شده، اگر این رقم اختصاص پیدا کرده چرا کاری انجام نشده؛ تا جایی که امکان یاری رسانی بود شورا وظیفه خود را بخوبی انجام داده اما در برخی پروژه ها همچون صبای آیینی متاسفانه ما شاهد تخریب این اثر هستیم.

علوی تأکید کرد: قرار ما بر این بود که کارگروهی که جسارت تصمیم گیری داشته باشد برای مرکز آیینی صبا تعیین تکلیف کند.؛ اگر این پروژه ها به درستی مدیریت نشوند مانند دوره چهار ساله پنجم باقی خواهد ماند و به مشکل برخورد خواهد کرد؛ شهرداری باید در مورد این موضوع توضیح دهد.

 مهدی اقراریان؛رئیس کمیته حقوقی شورا با بیان اینکه گزارش حسابرسی این شرکت مردود است، گفت: پیشنهاد بنده این است که کمیته ای به نمایندگی از کمیسیون برنامه و بودجه و فرهنگی و اجتماعی شکل بگیرد و در مورد مشکلات این شرکت تصمیم گیری کند؛ اگر مسائل حقوقی نیز وجود داشته باشد کمیسیون نظارت و حقوقی نیز می تواند ورود کند تا گزارش این مجموعه از وضعیت مردود خارج شود.

 مهدی چمران؛رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه این شرکت یکی از شرکت های فعال و کارساز شهرداری بوده و هرکاری که قرار بود در مدت کوتاه به نتیجه برسد به این مجموعه واگذار می شد، گفت: به همین دلیل دست شرکت را باز گذاشتند و به اینجا رسید که شرکت در ۵ تا ۶ سال اخیر با مشکل مواجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه این شرکت در دوره گذشته رها شده ادامه داد: شهرداری باید مسائل و مشکلات را رفع کند و مهمترین اقدامی که باید انجام شود نشست مشترک معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری با مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی است تا مشکلات شرکت پس از سالها رفع شود.

 ناصرامانی ،عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا با تأکید بر اینکه بنده طی دو سال گذشته 20 مورد از مشکلات این شرکت را در صحن علنی متذکر شدم و عمده مشکلات این شرکت مالی و حقوقی است، اظهار کرد: رفع مشکلات این شرکت به ور ود شخص شهردار و استفاده از اختیارات او نیاز دارد.

این عضو شورا گفت: گزارشات حسابرسی دو ساله نشان می دهد که مسائل همچنان باقی است و تصمیمی برای آن گرفته نشده است و رفع آن به حمایت شهردار، ورود سازمان بازرسی و مرکز حقوقی شهرداری نیازمند است.

وی اضافه کرد: این شرکت منشأ خدمات بزرگی در شهرداری بوده و نباید با این وضعیت گزارش آن مردود اعلام شود. قالب اقدامات این شرکت عمرانی است و به اندازه ای خوب عمل کرده که دیگر شهرها درخواست دارند که شرکت به آنها در اجرای پروژه های این حوزه کمک کند. می توان این شرکت را زیر نظر معاونت فنی و عمرانی مدیریت کرد؛ چراکه تا زمان بهره برداری از آن، معاونت فرهنگی و اجتماعی کاری در حوزه مزایده و مناقصه نمی تواند انجام دهد.

 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه گزارشات حسابرسی به موارد مالی می پردازد و عملکرد باید در فضایی مجزا بررسی شود، تصریح کرد: ۱۵ ماه از قرائت گزارش حسابرسی قبل این شرکت گذشته و باید مدیرعامل شرکت توضیح دهد که در این مدت برای رفع بندهای تکلیفی چه اقدامی انجام داده و اگر قابل حل است که باید حل شود و در غیر این صورت باید کمیته مشترک را تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: تعیین تکلیف حساب مالیاتی و پروژه البرز لشگرک، ارائه تأییدیه گزارشات به حسابرسان، ثبت سهام و تعیین تکلیف بدهی ها، مخارج صورت گرفته در پروژه ها و ثبت ذخیره حساب ها از جمله بندهای تکلیفی گزارش حسابرسی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی است.

 محمد ناظم رضوی؛مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران نیز در ادامه با بیان اینکه بنده از تیرماه سال قبل در شرکت حضور یافتم و یک هفته بعد از حضور گزارش حسابرسی شرکت قرائت شد، گفت: موارد حسابرسی بلافاصله در دستور کار قرار گرفت و بخش عمده ای از این بندها در حال تعیین تکلیف است و بسیاری از آنها مرتفع شده است.

وی با اعلام اینکه این گزارش از حالت مردودی خارج شده و امیدواریم از مشروط بودن به وضعیت مطلوب برسد، اظهار کرد: مشکلات حقوقی شرکت به تدریج در حال رفع است و با همکاری با مناطق، حمایت های خوبی برای پروژه های شرکت صورت خواهد گرفت تا مشکلات این حوزه برطرف شود. نباید نگاه صرف کارگزار به شرکت صورت بگیرد و تنها شرکتی که در شهرداری تهران بر مبنای اساسنامه فرصت فعالیت در خارج از تهران را دارد، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی است که در قالب سرمایه گذاری وارد عمل می شود.

ناظم رضوی با تأکید بر اینکه در پروژه امام رضا (ع) البرز لشگرک برای تخصیص نقدینگی اقدام شده و بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: ۵۰۰ واحد تجاری موجود در این پروژه برای بهره برداری مشترک و اصولی آماده شده و مجموعه ای خدمات رسان با فضایی منحصر به فرد در حال بهره برداری است.

وی ادامه داد: این پروژه ۱۷ هزار متر مربع فضای فرهنگی و ورزشی دارد و طبقات فوقانی آن با ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری سرمایه گذار به بهره برداری خواهد رسید و با برنامه ریزی خوبی که صورت گرفته در حال تجهیز است.

ناظم رضوی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۲ مطالبات کمیسیون ماده ۳۸ به طور کامل پرداخت و تسویه شده است. درخصوص موضوع مالیاتی نیز با پیگیری هایی که صورت گرفت بدهی بیش از ۵۰ میلیاردی به ۶ میلیارد تومان رسید که با پیگیری های قضایی همین رقم نیز کاهش خواهد یافت.

 وی با بیان اینکه دو پرونده سنگین شرکت با نقض رأی اولیه روبه رو شدند؛ تصریح کرد: بخشی از ایرادات گزارشات حسابرسی که در سال ۱۴۰۲ نخواهیم داشت به دلیل اعتبار دیون است و در بسیاری از شرکت ها وجود دارد و اگر شورا کمک کند که دیون پرداخت شود، شفافیت در گزارشات را شاهد خواهیم بود.

ناظم رضوی همچنین خاطرنشان کرد: برای ماده ۱۴۱ قانون تجارت پیگیری صورت گرفته تا افزایش سرمایه انجام شود و این منوط به تفویض اختیار شورا به حسابرس است که مطالبات به روز و ایرادات رفع شود. این قول را به شورا را می دهیم که بندهای تکلیفی گزارشات سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در گزارش حسابرسی سال ۱۴۰۲ وجود نخواهد داشت و بنابر تأکید شهردار تهران تمام تلاش ما بر رفع مشکلات بوده و هست.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار حوزه گردشگری تخصیص یافته از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی برای اجرای پروژه های این حوزه در نظر گرفته شده است، یادآور شد: تا زمان تشکیل سازمان گردشگری اجرای پروژه ها در این شرکت دنبال خواهد شد.

 رئیس کمیته گردشگری شورا پس از استماع سخنان مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران پیشنهاد کرد که برای کلان پروژه های شهر تهران همچون پروژه صبای آئینی کارگروهی متشکل از معاون مالی و اقتصادی، معا ون اجتماعی و فرهنگی رئیس سازمان بازرسی، مدیرکل حقوقی، رئیس سازمان حراست شهرداری تهران تشکیل و تصمیم گیری شود.

علوی در ادامه از شهرداری تهران خواست که در مورد شرکت توسعه فضاهای فرهنگی به صورت ویژه به شورای اسلامی شهر تهران گزارش دهند.

به پیشنهاد مهدی اقراریان رئیس کمیته حقوقی شورای شهر تهران، کمیته مشترک شامل معاونت مالی و اقتصاد شهری، معاونت اجتماعی و فرهنگی، رئیس مرکز حقوقی، مدیرعامل شرکت، رئیس سازمان بازرسی، مدیرکل امور مجامع حسابرسی و نماینده شورا از کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی برای رفع مشکلات شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تشکیل خواهد شد.

 در پایان گزارش حسابرسی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مردود اعلام شد و با حداکثر آراء موافق اعضای شورا به تصویب رسید.

اعضای شورای شهر تهران در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورا، بررسی گزارش حسابرسی شرکت شهر سالم برای سال های مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اولویت درمان در کشور و در ادارات و سازمان‌ها بسیار اهمیت دارد، گفت: برای پرسنل شهرداری تهران نیز این موضوع به اندازه پرداخت حقوق پرسنل اهمیت دارد و شاهد این هستیم که نارضایتی‌هایی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: لغو قرارداد شرکت شهر سالم با برخی مراکز درمان از جمله مشکلات است و هر روز پرسنل به ما پیام می دهند که به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کردند و دیدند که شرکت با مراکز قرارداد ندارد و این باعث نارضایتی شده است.

امانی با بیان اینکه از مدیرعامل شرکت درخواست می کنیم که مطالبات شرکت را پیگیری کند، ادامه داد: شهرداری باید حق درمان و مطالبات شرکت را به موقع پرداخت کند تا شرکت بتواند خدمات خود را به خوبی ارائه دهد.

در ادامه این جلسه مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سوال من این است که مراکز و داروخانه‌ها افزایش یافته یا کاهش؟ گفت: بنده به عنوان مشتری این حوزه پشیمانم و امیدوارم فضا به نفع سلامتی کارکنان تغییر کند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه نباید مراکز طرف قرارداد شرکت شهر سالم تغییر کنند و باید تثبیت شوند تا شهروندان بدانند به کدامیک از مراکز مراجعه کنند، تأکید کرد: همین که تعداد مراکز ثابت و دقیق باشد، کافیست تا شهروندان تکلیف خود را در این زمینه بدانند.

وی ادامه داد: سازمان‌های شهرداری نیز بدهی خود را به شرکت شهر سالم پرداخت نکرده‌اند.

محمود امانی سرپرست شرکت شهر سالم شهرداری تهران نیز در صحن شورای شهر تهران با بیان اینکه باید کمک شود مطالبات به مراکز طرف قرارداد تسویه شود، گفت: تعداد قراردادهای ما سال به سال افزایش می یابد، اما به دلیل عدم پرداخت مطالبات، این مراکز انصراف می دهند.

پس از بررسی گزارش حسابرسی شرکت شهر سالم برای سال های مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با حداکثر آراء موافق اعضای شورای شهر تهران تصویب شد.