به گزارش اکو ایران ،  همزمان با بارش باران صبحگاهی و بازگشایی مدارس متوسطه دوم، شواهد حاکی از وجود ترافیک سنگین در خیابان‌ها و بزرگراه‌های پایتخت است.

 همچنین از ایستگاه‌های مترو خبر می‌رسد که حرکت قطارها نیز با تاخیر انجام می‌شود و همین مسئله شهروندان را گله‌مند کرده است.

آبگرفتگی معابر که مشکل دیرینه پایتخت است نیز مجددا در اولین بارش جدی باران در سال جاری، تردد خودروها را در مناطق مختلف تهران مختل کرده است.

علی عبدالله پور مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو در تشریح چرایی اختلال ایجاد شده در برخی از ایستگاه های خط ۱ مترو که از صبح امروز برای دقایقی سرویس دهی حمل و نقل ریلی را به شهروندان دچار مشکل کرده بود گفت: امروز به دلیل بارندگی و همزمانی بارش صبحگاهی با بازگشایی مدارس خط ۱ مترو با ازدحام مسافر مواجه شد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو افزود:از بین ایستگاه های خط ۱ مترو، خطوط تقاطعی حجم بیشتری از مسافر را داشت و مسافران با تاخیر وارد قطار شدن و به دلیل اختلال در برخی از ایستگاه های همین خطوط سرعت حرکت قطار ها برای افزایش ایمنی سفر مسافران کاهش پیدا کرد.

عبدالله پور در پاسخ به این سوال که مشکل ایجاد شده در کدام بخش از سرویس دهی مترو بود، گفت:مشکل ایجاد شده بر روی مدارهای راه کامپیوتری مترو بود که برای حل این مشکل و جلوگیری از بروز حادثه احتمالی برای مسافران، سرعت حرکت قطارها پایین آمد و همین امر موجب شد ازدحام مسافران در برخی از ایستگاه های مترو بیشتر به چشم آمد.

او بیان کرد: نزدیک به ۴۵ دقیقه خط گرم نگه داشته شد و خوشبختانه حفظ ایمنی مسافران در این شرایط به خوبی انجام شد و در حال حاضر سرویس دهی خط به شکل ععادی برگشته اما کماکان ازدحام جمعیت مشاهده می شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو افزود: خوشحالیم که مردم از از سرویس حمل و نقل عمومی بیش از وسیله شخصی استفاده می کنند و وظیفه ما نیز سرویس دهی هرچه بهتر و بدون مشکل به شهروندان است.