به گزارش اکو ایران ،معاون  عمرانی شهردار هنوز پشت تریبون نیامده، می‌گوید می‌خواهد تذکری به هیات‌رئیسه بدهد. یک عضو شورا یادآوری می‌کند او اجازه‌ی چنین تذکری ندارد که معاون شهردار کمی تند می‌شود و می‌گوید: تذکر بنده اخلاقی است و به اعضا و به خودم مطرح می‌کنم. که پاسخ می‌شنود: شما در جایگاهی قرار ندارید که به اعضا تذکر بدهید. که معاون پاسخ می‌دهد: بنده می‌توانم این تذکر را که تذکر اخلاقی است هم به شما و هم به خودم بدهم.پس از این درگیری لفظی، اقراریان عضو شورای شهر، صحن علنی را ترک می‌کند.

عباس شعبانی، معاون شهردار در ادامه از اعضای شورا درخواست می‌کند تا سکوت کنند تا جلسه ادامه پیدا کند. این مساله نیز واکنش حبیب کاشانی را به‌دنبال دارد. او می‌گوید شما مبصر کلاس نیستید که چنین تذکری می‌دهید، که باز هم با دخالت چمران این بحث به پایان می‌رسد.

این برخورد بی سابقه ، واکنش ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران را در پی داشت. او در صحن شورا خطاب به شعبانی گفت، من به خودم تذکر می‌دهم. اگر من جای آقای شعبانی بودم در اولین جلسه که پشت میکروفون قرار می‌گرفتم، سلامی کرده، سوابق خود را می‌گفتم و بعد برنامه و اولویت‌هایم را تشریح می‌کردم و سعی می‌کردم تا با جو کار شورا و نمایندگان مردم آشنا شوم. توقع این است که کسی که پشت تریبون قرار می‌گیرد، شورا را می‌شناسد، اختیارات و شأن شورا را می‌داند و متوجه است که چگونه حاضر شود. قرار است چهار سال با این شورا کار کنید که از نحوه‌ی اولین برخورد با شورا تعجب کردم و توقع نداشتیم این گونه با اعضای شورا صحبت شود.

او در گفتگو با اکوایران و درخصوص اینکه چرا اعضای شورا نسبت به این برخورد معاون شهردار سکوت کردند به اکو ایران گفت: همان زمان که گزارش در صحن ارائه شد، درخصوص لحن سخنان معاون شهردار صحبت کردم و تذکر دادم. سایر اعضا نیز ناراحت بودند و قرار بر این بود تذکر کتبی به شهردار ارسال شود و همین که بعد از سوالاتی که ازسوی اعضا مطرح شد صحن را ترک کردند نشان می‌دهد که مصلحت ندیدند دوباره پشت تریبون قرار بگیرند. به نظر می‌رسد ایشان محیط و جو شورا به درستی درک نکرده و هنوز در حال و هوای مجموعه قبلی هستند که این موضوع را هم تذکر دادیم و تاکید کردیم احترام و شأن شورا با توجه به اینکه چهار سال باید به صحن بیایند و گزارش بدهند، رعایت کرده و خود را آماده‌ی سوالات و انتقادات به اعضا بکنند و باید این ظرفیت در میان مدیران شهرداری ایجاد شود.

مهدی عباسی، عضو دیگر شورای شهر تهران نیز معتقد است کسانی که در شورا در مسیر نقد هستند، برای اصلاح امور گام برمی‌دارند و آنهایی که به‌عنوان مدافع عمل می‌کنند به دنبال ایجاد امید و انگیزه در مدیریت شهری هستند. اگر همه جریان شورا نقد کنند، مدیریت شهری در انجام کارهای روزمره هم منفعلانه عمل می‌کند و اگر به جز ایرادها، خوبی‌ها را هم بگویند باعث تقویت انگیزه می‌شود. باید هم نقد شود که مشکلات برطرف شود و هم انگیزه باشد. این دو جریان، شورا را کامل می‌کنند. افراد منتقد، مصلح هستند و ما باید آنها را حمایت کنیم. او درخصوص اینکه آیا مدیران شهری نباید با آگاهی و آموزش لازم در صحن حاضر شوند، به اکو ایران گفت: زمان اینها را درست می‌کند و اگر فرصت دهیم وضعیت مطلوب می‌شود.

احمد صادقی عضو دیگر شورای شهر هم  درخصوص حاشیه‌های ایجادشده در جلسه‌ی امروز شورای شهر گفت: به‌نظر می‌آید نباید با انتقال برخی از مسائل، آرامش جامعه را برهم بزنیم. باید با تدبیر از حواشی فاصله گرفت وتلاش کرد اقدامات اساسی انجام شود.

علیرضا نادعلی نیز معتقد است این رفتار معاون شهرداری، بی‌حرمتی نبوده و شورا در برابر بی‌حُرمتی سکوت نمی‌کند؛ بلکه سوء‌تفاهمی بوده که در ماه‌های آغازین فعالیت مدیریت شهری احتمال وقوع آن بسیار است. شاید لازم بود از قبل درخصوص نوع تعاملات، توجیهات لازم انجام می‌شد تا چنین برخوردی شکل نمی‌گرفت. تذکرات تند و تیز اعضای شورا از حُسن‌نیت‌ آنهاست و نباید مدیریت شهری خود را مشغول چنین حواشی‌ای کند بلکه باید نظارت‌گر و مطالبه‌گر باشد.

اودر جمع خبرنگاران در خصوص اختلاف امروز در شورای شهر  و قهر یکی از اعضا گفت: شورا یک نهاد مردم سالار است و دوستان وظیفه خود می دانند که مطالبه گر باشند. اما گاهی ممکن است حرف ها تند و تیز شود .

نادعلی  با بیان این که هر کسی روش خود را دارد تصریح کرد: چون در ابتدای کار هستیم ممکن است برخی از عدم توجیه ها باعث سوء تفاهم شود.

وی در خصوص ناراحتی یکی از اعضا گفت: من به عنوان یک شهروند و عضو شورا صحبت می کنم که ما در همه کارهای مهم باید مدارا و مهربانی داشته باشیم و گفت و گو کنیم.