به گزارش اکوایران ، براساس آمارهای منتشر شده از سوی مدیران شهری ،تهران 1400 واگن مترو کم دارد ، کمبود واگن در روزهایی  کرونایی بیش از گذشته  شهروندان تهرانی را دچار مشکل کرده است .

اگر در گذشته به قول حمزه شکیب عضو شورای شهر سوم تهران مردم در این واگن های کتلت می شدند اما این روزها این فشارها ونبود فضای کافی دغدغه مسافران نیست بلکه  نگرانی شیوع دوباره ویروس کرونا هم همراه مسافران است .

حمید سوری، رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا  در یکی از برنامه های تلویزیونی گفته است : پوشش واکسیناسیون در ماه‌های اخیر تا حد زیادی جبران شده است، اما  هنوز از واکسیناسیون کامل نسبت به میانگین جهانی که دو دُز است، فاصله داریم.

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تاریخ مشخصی برای انقضا و اتمام این اپیدمی وجود ندارد، گفت: واکسیناسیون یکی از راه‌های مقابله با اپیدمی و قطع زنجیره انتقال است.

85ba171f-a1b8-4325-8385-8918c5d0c055

سوری افزود: به لحاظ تئوری برای اینکه بتوانیم مدعی شویم که ایمنی نسبی در جامعه ایجاد شده و چرخش ویروس به حداقل رسیده است، باید بیش از ۸۰ درصد جامعه ایمن شوند.او ادامه داد: حدود دوماه قبل براساس یکسری از شاخص‌ها و آمارها به مقامات مسئول گزارش دادم که نشانه‌هایی از بروز پیک ششم کرونا دیده شده است.

با وجود این هشدار ،وضعیت واگن های مترو نامناسب است و محدودیتی برای ورود مسافر به واگن ها وجود ندارد . عکس و فیلمی  که  همراه این خبر منتشر شده مربوط به ایستگاه تئاتر شهر در خط 3 مترو است .