به گزارش اکوایران ،مدت هاست که متروی تهران دچار بحران واگن و فرسودگی است . خرابی واگن های مترو چالشی قدیمی است که کرونا مدتی آن را کم رنگ کرده بود . مسافرانی که به لطف دور کاری و لغو محدودیت های ترافیکی در نقاط مرکزی شهر، مدتی مشکلات سفر با مترو رو فراموش کرده بودند حالا دوباره به همان واگن های شلوغ و پر ازدحام بازگشته اند .

روز شنبه  یکی از قطارها خط چهار در ورودی ایستگاه تئاترشهر به دلیل نفص فنی متوقف شد که مردم بخاطر تهیه اکسیژن مجبور به شکستن شیشه‌های قطار شدند.

امروزنیزنقص فنی در سوزن ریل ایستگاه ارم سبز،مدتی ایستگاه های این خط را دچار مشکل کرد .  شرکت بهره برداری متروی تهران در اطلاعیه ای از   مسافران برای  ازدحام جمعیت ایستگاه میدان آزادی  عذرخواهی کرد .  اما عذرخواهی های پی درپی می تواند پاسخ انتظارهای مسافران هر روزه مترو باشد؟

سید جعفر تشکری هاشمی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به اکو ایران درباره  راهکار عبور مترو از بحران کمبود واگن و فرسودگی ناوگان می گوید :‌ راهکارهای   استاندارد و تعریف‌شده ای برای برون رفت از این چالش ها وجود دارد و نیازی نیست کسی راه کار خلق و یا کشف کند. راهکارهای حل مشکل متروی تهران برنامه‌ریزی برای تعمیرات قطارهایی است که نوبت تعمیراتشان رسیده و تامین ناوگان برای کسری این شبکه است.

وی ادامه می دهد ‌:تامین کسری واگن زمان‌بر است  و همه‌مان هم می‌دانیم؛ اما تعمیرات می‌تواند به سرعت انجام شود ، ممکن است یک واگن طی یک دو روز تعمیرات لازم بر رویش انجام شود البته تعمیزات صفر تا صدی مد نظر من نیست ،بنابراین تعمیرات واگن ها باید در اولویت باشد .

قطعات یدکی اگر تامین نشده است ، بایستی به فوریت چه توسط صنعتگر داخلی و چه واردات تامین شده  تا اتفاقاتی مثل اتفاق روز شنبه تکرار نشود .  به هر شکل ما راه‌حلی برای واگنی که کیلومتراژ استاندارد خودش را طی کرده، قطعاتش، فرسوده و معیوب شده  و باید تعویض شود جز انجام تعمیرات سراغ نداریم و باید این شیوه حتما دنبال شود. البته در بحث‌های آموزش پرسنل و برنامه‌ریزی مدیریت ناوگان هم با متروی تهران صحبت شده و این تلاش به‌طور جدی شروع شده است  زیرا عدم‌مهارت کافی کارکنان ممکن است ایجاد مشکل کند.

«علی عبدالله پور» مدیر عامل سابق شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز در گفتگویی درباره خرابی های اخیر متروی تهران گفته بود :‌قطار یک تجهیزات صنعتی است که ممکن است دچار اشکال شود. به علاوه سال‌های سال از اورهال قطارهای تهران گذشته است و نه قطعه‌ای برای آن‌ها خریداری شده است و نه اورهالی روی آن‌ها انجام شده است.

او ادامه داده بود : این اتفاق در همه جای دنیا رخ می‌دهد و قطار دچار مشکل می‌شود، اما باید سعه صدر داشته باشیم و صبر کنیم. ما از نظر انجام عملیات و سرعت عملیات قصور نداشتیم و دقیقا در ساعت موظف شده عملیات انجام شده است.

  علیرضا زاکانی شهردار تهران هم یک روز بعد همایش شاهدان شهر به کمبود های مترو اشاره می کند و می گوید  : در هفت خط مترو، ۱۵۰۰ واگن مهیا شده در حالیکه این هفت خط نیاز به سه هزار واگن دارد. همچنین از این تعداد موجود ۳۶۴ واگن از رده خارج هستند  و بیش از دو سوم آنها نیز  نیاز به اورهال دارند . همچنین این هفت خط برای تکمیل و خدمت شایسته به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد . برای سایر خطوط نیز  ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

لیست نیازهای متروی تهران روشن است ، اعتبارات پیش بینی شده برای مترو از سوی مدیران شهری پاسخ گوی این نیازها نیست ، دولت وعده داده است سیاست نفت در برابر واگن را برای جبران کمبودهای حمل و نقل عمومی اجرایی کند . باید دید محرومیت های تهران از حمایت های دولتی در حوزه شهری پایان می یابد و تهران از بحران فرسودگی عبور می کند .