به گزارش اکوایران، بنا به اعلام سعید کریمی - معاون وزیر بهداشت - از ابتدای بهمن تا روز ۲۴ اسفند سال گذشته، بالغ بر ۲۸۳۴ نفر آسیب دیدند که از این تعداد ۲۲۱۶ نفر در همان روز چهارشنبه‌سوری دچار آسیب‌دیدگی شدند. همچنین در طی همان مدت ۱۹ نفر به دلیل حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال فوت کردند که از این تعداد ۹ نفر مربوط به همان روز چهارشنبه‌سوری بوده است.

در مجموع، سال گذشته ۱۷۲ نفر به دلیل حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری دچار قطع اندام شدند که ۱۴۱ نفرشان در همان روز چهارشنبه‌سوری دچار این اتفاق شدند و ۸۹۰ نفر نیز دچار  آسیب به چشم شده بودند.

بر اساس اعلام این مقام وزارت بهداشت، ۹۴۹ نفر از عابرین پیاده نیز در سال گذشته به دلیل حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری دچار آسیب شدند و همچنین ۳۰ نفر از پرسنل امدادی و انتظامی نیز دچار آسیب‌دیدگی‌های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته شده بودند.

بر اساس گزارش ایسنا، معاون وزیر بهداشت همچنین از قرارگیری بیمارستان‌ها در وضعیت آماده‌‌باش برای چهارشنبه‌سوری امسال خبر داده و گفته «برای حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال دستورالعمل مفصلی را برای همه مراکز درمانی ابلاغ کردیم. البته عمدتا در چهارشنبه‌سوری باید از بروز حادثه پیشگیری شود. باید توجه کرد که بیشترین آسیب‌هایی که در چهارشنبه سوری اتفاق می‌افتد، آسیب‌های چشم و دست است که در این راستا مراکز چشم‌پزشکی‌مان و مراکز جراحی پلاستیک و ارتوپد در آماده‌باش قرار داشته و تیم درمانی‌شان کامل است.»

کشف ۴ میلیون قطعه مواد محترقه در پایتخت

عباسعلی محمدیان - فرمانده انتظامی تهران بزرگ - نیز از کشف چهارمیلیون قطعه مواد محترقه در پایتخت خبر داده و گفته است: «همچنین ۷۰۰ کیلوگرم مواد محترقه پرخطر را کشف کرده و از توزیع آن جلوگیری کردیم.»

او با اشاره به ارزش 15 میلیاردی مواد محترقه قاچاق کشف شده، گفته که تاکنون «۱۲۴ نفر به دلیل ارتکاب جرائم مرتبط با چهارشنبه آخر سال دستگیر شده‌اند و ١٧ انبار هم پلمب شده است.»

رئیس پلیس پایتخت همچنین گفته «در روز سه‌شنبه (همزمان با مراسم چهارشنبه‌سوری) از ساعت سه بعدازظهر اقدامات و استقرار پلیس در خیابان‌ها و محلات تهران آغاز می‌شود و پلیس با اخلالگران آرامش شهروندان برخورد خواهد کرد».