سند سومین شراکت راهبردی ایران امضا شد. امروز ابراهیم رئیسی و نیکلاس مادورو روسای جمهور ایران و ونزوئلا، سند همکاری راهبردی ۲۰ ساله دو کشور را امضا کردند. این سومین سند همکاری راهبردی بلند مدتی است که ایران با سایر کشورها امضا می کند. پیش از این در سال ۷۹ ایران و روسیه، معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین دو کشور رو امضا کردند و ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز سند همکاری مشترک ۲۵ ساله میان ایران و چین نهایی شد. هرچند جزئیاتی از این سند منتشر نشده اما بنا بر اظهارات امروز رئیسی، این سند در زمینه‌های نفتی و پتروشیمی، اقتصادی، دفاعی و نظامی و گردشگری تدوین شده است.

 

حق مسکن کارگران کاهش یافت: در حالی که شورای پول و اعتبار رقم ۶۵۰ هزار تومان را برای حق مسکن کارگران تعیین کرده بود، دولت این رقم را به ۵۵۰ هزار تومان کاهش داد. محمد مخبر از تصویب این رقم خبر داد.

لغو محدودیت های کرونایی سفر به آلمان و ترکیه: روابط عمومی هما از لغو همه محدودیت های کرونایی برای سفر به آلمان خبر داد. ترکیه نیز ازجمله کشورهایی است که محدودیت های کرونایی سفر را برای مسافران لغو کرده است. 

طرح دو فوریتی برای تشدید مجازات سرقت‌های خرد: نمایندگان مجلس بر ضرورت تشدید مجازات برای سرقت های زیر ۲۰ میلیون تومان با تدوین طرحی دوفوریتی تاکید می کنند.