برنامه اکوخبر

همه چیز در مورد صدای آژیر و هواپیمای ترکیه ای

دیشب دو اتفاق در تهران افتاد که هر کدام به تنهایی می توانست جنجالی شود؛ اما همزمانی و احتمال وجود ارتباط بین آنها همه چیز را پیچیده تر کرد.

از طرفی صدای آژیر بلند و کشدار در منطقه غرب تهران شنیده شد و از طرف دیگر، خبرهای عجیبی از فرودگاه امام خمینی (ره) به گوش می رسید.

 

همزمانی شک برانگیز

دیشب دو اتفاق نسبتا همزمان افتاد که در خیلی ها ایجاد وحشت کرد و البته حاشیه های زیادی هم درست کرد. اولی این بود که حدود ساعت یک صبح، صدای آژیر خیلی بلندی منطقه غرب تهران را فراگرفت، صدایی که بعضی از شهروندان میگویند تا یک ربع شنیده میشد و اهالی را وحشت زده کرد. بعضی از کاربران در شبکه های اجتماعی از این ماجرا نوشتند و این سوال را مطرح کردند که حالا باید چکار کنند و این آژیر چی به چه معنیست؟ همزمان با این اتفاق، خبرهایی از فرودگاه امام خمینی به گوش می رسید، اینکه یکی از هواپیماهای ترکیش ایرلاین بالای فرودگاه پرواز می کند اما نمینشیند، اول گفته شد که برج مراقبت این پرواز را در حالت هولدینگ نگه داشته و اجازه فرود نداده اما حالا گفته میشود که خود خلبان تصمیم گرفته که فرود نیاید، بعدتر خبر آمد که هواپیمای ترکیه ای عازم باکو شده البته چند ساعت بعد دوباره این هواپیما به سمت فرودگاه امام آمد و به خوبی و خوشی نشست اما همزمانی این دو اتفاق باعث شد که خیلی ها بین این دو ارتباط برقرار کنند، ارتباطی که ابوالقاسم جلالی، معاون سازمان هواپیمایی آن را تکذیب کرده و گفته که هیچ ربطی بینشان وجود نداشته بلکه دلیل فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایرلاین بد بودن شرایط جوی و وجود ابرهای cb بوده که در نهایت خلبان تصمیم گرفته که فرود نیاید و به سمت فرودگاه دیگری برود، از طرف دیگر معاون امنیتی استانداری تهران هم اعلام کرده که دلیل به صدا درآمدن آژیر خطر نفوذ آب باران به یکی از سازمان های منطقه شهرک آزمایش بوده و هیچ ربطی به هواپیما و این موضوعات نداشته. با وجود این توضیح ها هنوز هم گمانه زنی در مورد دلیل این اتفاق ها ادامه دارد، دلایلی که همگی بین این دو ارتباط برقرار می کنند، مثلا عده ای میگویند دلیل به صدا درآمدن آژیر کاهش ارتفاع هواپیمای ترکیه ای و نزدیک شدنش به ساختمان حساسی بوده، عده ای هم میگویند که هواپیمای ترکیه ای در زمان هولدینگ اشتباها به منطقه ممنوعه ای وارد شده، عده دیگر این احتمال رو مطرح می کنند که دلیل تغییر مسیر و ورود هواپیما به منطقه ای خاص و فرود نیامدن مشکلات فنی بوده که داشته در مقابل عده ای میگویند که اگر مشکل نقص فنی بود چرا باید هواپیما به سمت باکو برود در حالی که می تواند در فرودگاه های ایرانی نزدیک تر و مجهزتر مثل اصفهان بنشیند اما خب از طرف دیگر هم گفته میشود که در چنین مواردی خلبان استعلام می گیرد که کدام فرودگاه برای فرودش شرایط مساعدتری داره و در برنامه پروازها تداخلی ایجاد نمیشود.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد