برنامه اکوخبر

جنجال ادامه‌دار حرف‌های آقای دبیر

محسن رضایی اخیرا حرف‌های جنجالی در مورد سیاست خارجی ایران و کمک به کشورهایی مثل عراق و سوریه زده بود که با واکنش چهره‌های مختلف دولتی و غیر دولتی مواجه شد.

امروز هم وزارت امور خارجه در مورد حرف‌های او اطلاعیه منتشر کرد.

محسن رضایی در محدوده قرمز

کم کم باید خودمان را برای شنیدن اظهار نظرهای عجیب از طرف چهره های مختلف آماده کنیم بالاخره اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود کمتر از چهار ماه تا انتخبات ریاست جمهوری باقی مانده و افرادی که می خواهند در عرصه رقابت حاضر باشند ممکن است حرف های جنجالی زیادی بزنند اما به نظر می رسد که این بار محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این زمینه وارد محدوده قرمز شده، رضایی که اخیرا گفته بود اگر رئیس جمهور بشود یک نفر بیکار در کشور باقی نمیگذارد و یک سری وعده هم در مورد یارانه نقدی داده بود این بار در گفت و گو با یک نشریه انگلیسی زبان در مورد مواضع جمهوری اسلامی ایران خارج از مرزهایش حرف هایی زده که سر و صدای زیادی راه انداخته و بسیاری را وادار به واکنش کرده حتی امروز وزارت امور خارجه هم در اطلاعیه ای اعلام کرده که حرف های آقای رضایی نظر شخصی خودش است و موضع جمهوری اسلامی ایران نیست.

 محسن رضایی چی گفته؟

 رضایی در مورد سیاست های منطقه ای ایران حرف زد و گفت ما از ملتهای منطقه که با تجاوز روبرو هستند، دفاع خواهیم کرد به شرطی که از ما بخواهند به آنها کمک کنیم اما این کمک ها در چارچوب منافع ملی ایران خواهد بود. بعد هم اضافه کرده که  از این به بعد، هر یک ریال که به هرکسی بدهیم، یک ریال را ادعا خواهیم کرد، چرا که اقتصاد برای ما بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما به امنیت عراق و سوریه کمک کنیم و سپس ببینیم که سایر کشورها از مزایای اقتصادی بهره مند می‌شوند. اسحاق جهانگیری هم چهره دیگری بود که به این حرف ها واکنش نشان داده و گفته که تنها مرجعی که می تواند مواضع رسمی ایران را در زمینه مسائل و سیاست های خارجی اعلام کند وزیر امور خارجه است و بقیه باید مراقب باشند که حرف هایشان چه تبعاتی دارد.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد