افتتاح فاز دوم فولاد بافت تا دو سال آینده

طرح فولاد بافت را باید یکی از هشت طرح ملی فولاد دانست که با هدف توسعه صنعت فولاد در سال ۱۳۸۶ پایه گذاری شد. امروزه ۸۰ درصد ساخت تجهیزات کارخانه های احیا در بخش فولاد در داخل کشور قابل اجراست و عمده اقلام مورد استفاده این کارخانه ها نیز ساخت داخل است.

 

می توان گفت، شرکت احیا استیل فولاد بافت علاوه بر نقشی که در توسعه صنعت فولاد کشور دارد، زمینه اشتغال متخصصان بومی و پیشرفت منطقه بافت در استان کرمان را فراهم کرده، به گونه ای که  ۹۵ درصد نیروی انسانی فولاد بافت از میان جوانان و متخصصان بومی همین منطقه و شهرهای بافت و رابر انتخاب شده اند. به عبارت دیگر این شرکت در یک منطقه کمتر توسعه یافته واقع شده و تنها مجموعه بزرگ صنعتی بین سه شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه است. فعالیت و توسعه این شرکت علاوه بر نقش موثر اجتماعی در این منطقه، می تواند امید دانش آموختگان و متخصصان صنعت فولاد در این شهرها را زنده نگه دارد. 

در همین حال این شرکت هم اکنون در حال آماده سازی مراحل فاز دوم بوده که پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد. اکو معدن در گفت و گو با سورنا زمانیان، مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت، روند شکل گیری و وضعیت این شرکت را مورد بررسی قرار داده است.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد