به گزارش اکوایران، گروهی از تحلیل گران افزایش قیمت در بازار ارز را محتمل تر می دانند. این گروه اثر تورم سال گذشته بر بازار ارز را نادیده نمی گیرند و میگویند با توجه به تورم بالای  ۳۵ درصدی در سه سال  گذشته،کاهش قیمت دلار در سال جاری منطقی نیست و با فاصله گرفتن از خوش بینی ها درباره برجام، مقداری از تورم می تواند در قیمت اسکناس آمریکایی منعکس شود. 

در مقابل نظریه افزایشی، گروهی از تحلیل گران فنی معتقدند که بازارساز اجازه پیش روی از مرز قیمتی ذکر شده را نخواهد داد. آنها می گویند در دی ماه قبل دلار در بازار آزاد توانست تا قیمت ۲۸۵۰۰ تومان هم پیشروی کند ولی مقاومت یک‌ماهه بازارساز در برابر این افزایش، مانع پیشروی قیمت در محدوده های بالاتر قیمتی شد و با افزایش خبرهای مثبت قیمت دلار کاهش یافت‌. این تحلیلگران معتقدند با توجه به افزایش منابع ارزی دولت، کنترل بازار در این محدوده سرعت رشد را کم خواهد کرد و این به بازارساز زمان می دهد که فضای انتظارات را تغییر دهد.

روز گذشته اعلام شد که ایران و آمریکا پیشنهادات یکدیگر را درباره برجام رد کردند و این خبر باعث افزایش اندک قیمت دلار شد ولی مبادله زندانیان در آینده نزدیک یا پیشنهادات جدید دو طرف می تواند چراغ سبزی باشد که از افزایش قیمت دلار جلوگیری کند. به همین دلیل این تحلیلگران بر این باورند بررسی رفتار قیمتی دلار در این محدوده با اهمیت است.

صبح امروز دلار در بازار هرات با عقب نشینی از محدوده ۲۷ هزار تومان، در محدوده  ۲۶۸۵۰ تومان معامله شد. در بازار تهران نیز علی رغم افزایش سنگینی خبرهای منفی درباره برجام در روز گذشته، دلار در بازار آزاد از محدوده ۲۷۸۰۰ تومان عقب نشینی کرد و در قیمت ۲۷۷۰۰ تومان معامله شد تا سختی عبور از این محدوده قیمتی برای معامله گران روشن تر بشود.

در سامانه نیما هم حواله فروش با کاهش یک پله ای نسبت به دیروز در قیمت ۲۴۶۵۹ تومان به متقاضی فروخته شد. 

قیمت فروش دلار در بازار متشکل، ۲۵۴۰۶ تومان است. اختلاف قیمت دلار آزاد و متشکل به محدوده ۲۲۰۰ تومان رسیده است. این رقم در ابتدای سال  جاری به حدود ۷۰۰ تومان رسیده بود.