به گزارش اکوایران٬ تحلیل گران فنی باور دارند، ماندن سکه بالای محدوده یاد شده می تواند زمینه ساز رشد فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شود. 

سکه بازان روی امکان رشد بیشتر قیمت دلار قمار کرده اند و باور دارند که اسکناس آمریکایی می تواند در کانال ۳۰ هزار تومانی پیش روی کند. باور به احتمال رشد دلار موجب شده است که سکه بازان نسبت به حباب سنگین این فلزگران بها سخت گیری زیادی نشان ندهند و ریسک نگه داشتن فلز گران بهای داخلی در شرایط حبابی را به جان بخرند. 

روز دوشنبه ارزش ذاتی سکه تنها در حدود ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود و بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با قیمت بازار فاصله داشت.

 حباب سکه به بالای ۱۴ درصد رسیده است و بخشی از این حباب به دلیل آن است که بهای اونس طلا در بازارهای جهانی در هفته های اخیر نزول کرده است ولی این افت در قیمت سکه داخلی انعکاس پیدا نکرده است. سکه بازان امیدوارند که با رشد دلار اثر افت اونس طلا خنثی شود. شاید در شرایط کنونی، شگفتی که به سکه بازان خریدار کمک کند، رشد بهای اونس طلا در بازارهای جهانی باشد. البته طلا برای رشد کار دشواری دارد، چرا که ارزش دلار در بازارهای جهانی نیز رو به افزایش است و قیمت طلا را تحت فشار قرار می دهد. 

Untitled-24