به گزارش اکوایران٬ به باور برخی فعالان، نوسان گیران افزایشی قصد داشتند در ابتدای روز شنبه قدرت نمایی کنند و توانستند با فشار خرید حتی ارزش اسکناس آمریکای را تا محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان بالا ببرند. با این حال، بازارساز با تقویت عرضه ارز موجب شد که دلار در مسیر اصلاح قرار بگیرد و نوسان گیران افزایشی از بازار عقب نشینی کنند. نتیجه این اتفاق، افت قیمت دلار تا محدوده ۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان بود. 

برگشت قیمت در روز شنبه موجب شده است که برخی معامله گران تصور کنند در روز جاری خبری از افزایش قیمت دلار نخواهد بود. با این حال، شماری از فعالان عنوان میکنند که حفظ حمایت ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان به معنای آن است که افزایشی ها هم چنان انگیزه کافی برای حضور در بازار خواهند داشت. در کنار این،‌احتمال صدور قطعنامه در شورای حکام بر علیه ایران دیگر عاملی است که انتظارات افزایشی را در بازار ارز تقویت می کند. 

 بالا بودن ارزش دلار در مناطق مرزی عامل دیگری است که می تواند انگیزه خرید را در بازار ارز بالا ببرد. با این حال بازارساز ارزی نیز در روز اول هفته نشان داده است که به راحتی اجازه رشد قیمت را به نوسان گیران اسکناس آمریکایی نخواهد داد و احتمال  دارد امروز نیز مقابل افزایشی های بازار قرار بگیرد.