به گزارش اکوایران؛ طبق اعلام انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، ثبت‌نام در دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور از ساعت 8 صبح امروز (سه‌شنبه 4 بهمن‌ماه 1401) آغاز شده و تا پایان روز سه‌شنبه 11 بهمن 1401 ادامه دارد. انتخابات در محل‌هایی که توسط هیات‌های نظارت بر انتخابات اتاق شهرستان‌ها تعیین و به تائید انجمن نظارت بر انتخابات می‌رسد برگزار خواهد شد.

دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور 10 اسفند 1401 از ساعت 8 تا 18 در محل‌هایی که توسط هیات‌های نظارت بر انتخابات اتاق شهرستان‌ها تعیین و به تائید انجمن نظارت بر انتخابات می‌رسد برگزار خواهد شد.

شرایط عضویت در هیات نمایندگان

براساس بند 5/7 ماده 5 آئین‌نامه تشکیل و نحوه فعالیت هیات نمایندگان اتاق ایران و اتاق‌های شهرستان، اشخاص با داشتن 5 شرایط می‌توانند داوطلب عضویت در هیات نمایندگان شوند.

الف) داشتن کارت عضویت معتبر حقیقی و یا حقوقی با حداقل 2 سال سابقه عضویت پیوسته و یا ناپیوسته

ب) تابعیت ایرانی و داشتن اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران

ج) عدم سابقه ورشکستگی به تقصیر و تقلب

د) عدم محکومیت به مجازاتی که موجب محدودیت از حقوق اجتماعی می‌شود.

هـ) احراز اهلیت تجاری و یا فعالیت اقتصادی علاوه بر شرایط فوق، وفق مستندات و مدارک تقدیمی و یا استعلام از مراجع مسئول یا بارگذاری مدارک از طریق داشتن یکی از شروط زیر بنا به تایید اولیه هیات نظارت بر انتخابات اتاق شهرستان و تایید نهایی انجمن نظارت بر انتخابات صورت می گیرد.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در انتخابات دوره دهم انتخابات اتاق‌های بازرگانی را اینجا مشاهده کنید.