به گزارش اکوایران؛ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که با رسیدن قیمت گوشت گرم گوسفندی دولتی به مرز 300 هزار تومان، وزارت جهادکشاورزی در آخرین هفته دی ماه از واردات گوشت  گرم با نرخ دولتی خبر داد، وعده‌ای که تاخیر در اجرای آن قیمت گوشت گرم در بازار را به مرز 400 هزار تومان رساند. در این شرایط بازار همچنان در انتظار عرضه گسترده گوشت گرم با نرخ دولتی است تا شاید قیمت کمی در بازار آرام گیرد. نکته قابل توجه در این میان قیمت گوشت گرم با نرخ دولتی است، اینکه دولت برای کنترل بازار دست به عرضه گسترده و با قیمت متعادل بزند راهکاری است که فعالان بازار معتقدند می تواند این بازار را آرام کند.

با این شرایط این پرسش مطرح می شود که گوشت گرم دولتی با چه نرخی در بازار عرضه خواهد شد؟ در این خصوص می توان به اظهارات شهیاد آبنار مدیرکل دفتر بازرگانی کالاهای کشاورزی وزارت جهاد اشاره کرد که پیش از این اعلام کرده بود هر کیلو گوشت گرم  ۲۰۰ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها عرضه خواهد شد؛ اما در عرضه اولیه شاهد قیمت‌های متفاوتی بودیم. بطوریکه مقدسی زاده مدیر بهره برداری میادین میوه و تره بار تهران اعلام کرد هر کیلوگرم گوشت ران گوساله با نرخ ۲۴۴ هزار تومان، گوشت سردست گوساله ۲۳۹ هزار تومان و ران گوسفندی را ۲۸۳ هزار تومان در بازار عرضه شدند.   

توزیع محدود روز پنج‌شنبه

در خصوص اینکه گوشت گرم چه زمانی به بازار می رسد مسعود امراللهی مدیرکل بازرسی وزارت جهاد کشاورزی به خبرگزاری فارس اعلام کرد که این گوشت‌ها در سردخانه‌های کشور به صورت شقه هستند و قرار است پروتکل‌های بهداشتی در باره آنها بررسی شود و پس از آن به صورت بسته‌بندی‌شده وارد بازار شود. امراللهی همچنین به این نکته اشاره کرد که بخشی اندکی از گوشت گرم پنج شنبه در میادین تره بار توزیع شده است.    

به گفته مدیر بهره برداری میادین میوه و تره بار تهران، پنج‌شنبه حدود ۸ تن گوشت گرم گوساله داخلی در ۱۰ میدان این سازمان در سطح شهر تهران عرضه شد که با این شرایط می توان گفت گوشت گرم دولتی بالاخره به بازار رسید.