به گزارش اکوایران؛ براساس اظهاران مطرح شده از یک منبع مطلع به اکوایران، صلاحیت مهدی کرباسیان معاون اسبق وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و مسعود خوانساری، رئیس فعلی اتاق بازرگانی تهران براساس آیین نامه شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی محرز نشده و خوانساری پس از رد صلاحیت از حضور در انتخابات این دوره انتخابات انصراف داده است، با این شرایط در این دوره شاهد حذف برخی از بزرگانی از این دوره از انتخابات خواهیم بود.

با اتمام مهلت ثبت نام روند احراز اهلیت شرکت‌کنندگان از بامداد دوشنبه آغاز شده که نتایج آن امروز اعلام می‌شود؛ به گزارش اتاق بازارگانی ایران ثبت نام کنندگانی که اهلیت آنها محرز نشده باشد سه روز فرصت دارند تا نسبت به نتیجه اعلامی اعتراض کنند.

 طبق اعلام دبیر انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق‌های سراسر کشور، تعداد فعالان اقتصادی کاندید شده در این دوره از انتخابات، بالاترین تعداد در ادوار انتخابات اتاق‌ها بوده است. بر اساس آمارها، از 4 بهمن تا پایان 16 بهمن، تعداد ثبت‌نام در کل اتاق‌های کشور به 2 هزار و 119 نفر رسیده که بیش از 14 درصد آن مربوط به تهران بوده است.

به گفته جهانبخش سنجابی شیرازی، در ادامه فرایند برگزاری دهمین دوره انتخابات اتاق‌های سراسر کشور، هیات‌های نظارت استانی مسئولیت بررسی و احراز اهلیت ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات را بر عهده دارند و نتایج این بررسی‌ها را امروز به اطلاع ثبت‌نام کنندگان خواهند رساند.

به گفته سنجابی، بعد از اعلام نتایج احراز اهلیت به ثبت‌نام کنندگان در این دوره از انتخابات، افرادی که به نتیجه بررسی‌ها اعتراض دارند تا ۳ روز فرصت خواهند داشت تا اعتراض خود را به هیات نظارت استان مربوطه اعلام کنند.

به گفته او، فهرست نهایی کاندیداهای دارای اهلیت و واجد شرایط برای حضور در دهمین دوره انتخابات اتاق‌های سراسر کشور، دوم اسفندماه اعلام خواهد شد.

براساس اعلام اولیه دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور 10 اسفند 1401 از ساعت 8 تا 18 در محل‌هایی که توسط هیات‌های نظارت بر انتخابات اتاق شهرستان‌ها تعیین و به تائید انجمن نظارت بر انتخابات می‌رسد برگزار خواهد شد.