به گزارش اکوایران، دادستان تهران به منظور بررسی روند تعیین تکلیف کالاهای موجود در گمرکات، از انبارهای عمومی گمرک فرودگاه امام خمینی بازدید کرد.

مرکز رسانه قوه قضائیه گزارش داده که علی صالحی - دادستان تهران - در حاشیه بازدید از انبارهای عمومی گمرک گفته است که بیشتر کالاهای سنوات گذشته از گمرکات ترخیص شده و اکثر قریب به اتفاق کالاهایی که امروز مشاهده کردیم، ورودی سال ۱۴۰۱ است.

صالحی گفت: بعد از تحویل بیش از ۱۸ هزار قبض کالا به وزن تقریبی ۷۰۰ تن، در حال حاضر ۷۰۰ قبض کالا به میزان ۱۴ تن مانده، آماده تحویل به سازمان اموال تملیکی است که مقرر شد تا یکشنبه هفته آینده به این سازمان تحویل داده شود.

وی با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: با نظارت مستمر دادستانی تهران امروزه شاهد آن هستیم که انبارهای مملو از کالاهای بلاتکلیف در سازمان اموال تملیکی و گمرکات استان، ساماندهی شده‌اند و به شرایط استاندارد انبارداری رسیده‌اند.

صالحی اضافه کرد: با توجه به عدم تعیین تکلیف کالاهای رسوبی فرودگاه حضرت امام (ره) در ۱۶ سال گذشته، ظرف یک سال جاری ۲۱ هزار ردیف قبض کالایی متروکه و بلاصاحب تعیین تکلیف شد و در حال حاضر  مانند سال گذشته، شاهد حجم انبوه کالاهای بلاتکلیف نیستیم.

دادستان تهران بیان کرد: در بازدید سال گذشته از انبارهای فرودگاه امام (ره) مقادیر زیادی کالای غیر قابل مصرف رؤیت شد که با دستور دادستانی تهران تاکنون ۱۵۰ تن از آنها به جهت فساد و انقضای تاریخ مصرف، معدوم شده است. 

دادستان تهران در جریان بازدید از دومین انبار بزرگ فرودگاهی مکانیزه خاورمیانه در فرودگاه امام خمینی، گفت: متأسفانه تنها از ۵ درصد ظرفیت این سالن ۷۵ هزار متری و مدرن استفاده می‌شود. مقرر شد این مورد در دادستانی تهران به عنوان پرونده خاص در دستور کار قرار گیرد و موانع استفاده از این ظرفیت عظیم، هفته آینده با برگزاری جلسه فوق‌العاده با حضور مدیران مربوطه بررسی شود.